Počas festivalu PAFF stand-upisti predvedú dabing do vybraných filmových pasáží

Diváci sa môžu tešiť aj na viacero hostí zo Slovenska a susednej Českej republiky, ktorí prídu osobne predstaviť svoje filmy.

Ilustračný obrázok k článku Počas festivalu PAFF stand-upisti predvedú dabing do vybraných filmových pasáží
10
Galéria
Zdroj: PAFF

Milovníci krátkych filmov si budú môcť 15. a 16. marca pozrieť počas Pezinského alternatívneho filmového festivalu (PAFF) viacero zaujímavých filmových snímok.

Prídu aj majsti stand-up

„PAFF dáva tradične priestor hlavne nezávislým, nízkorozpočtovým, prípadne študentským filmom a sme radi, že aj tento rok bolo z čoho vyberať. Máme viacero zaujímavých hostí zo Slovenska a Česka, ktorí prídu osobne predstaviť svoje filmy. A keďže festival je medzinárodný, diváci sa môžu tešiť aj na kvalitné zahraničné zastúpenie,“ informoval Bratislava24.sk organizátor festivalu Andrej Frič.

Neodmysliteľnou súčasťou festivalu a sobotného programu sú prednášky filmového kritika Petra Konečného, tento rok na tému „Dizajn vo svetovom filme". Návštevníci môžu poodhaliť aj zákulisie výroby filmu. Tešiť sa môžete na prednášku čoraz známejšieho Michala Orsavu z Česka, ktorý porozpráva o svojej práci a vizuálnych efektoch alebo na zoskupenie Grandbeats, ktorí predstavia svoj projekt Sound matters.

Zaujímavé bude aj účinkovanie stand-upistov Stana Staška a Petra Lachkého, ktorí predvedú improvizovaný dabbing naživo, ale tiež na Sama Štefanca z Bulp, ktorý zahrá naživo do slovenského filmu Výlet. Hudbu, ktorú do filmu zložil si tak môžete vychutnať v živom prevedení. Samo v sobotu večer zahrá aj ako DJ Bulp. Nebude chýbať ani sekcia Best of Fest Anča.

Pestrý sprievodný program

Pripravený je už tradične aj sprievodný program. Nebude chýbať kresliarsky battle na filmovú tému v zostave Lukáš Freitag, Peter Csanyi a Bettina Brédová, interaktívna výstava s cinemagraphmi Martiny Mlčúchovej, digitálnymi projekciami a experimentálnymi videami z Iných vízií.

Tešiť sa môžete aj na koncerty. V piatok vystúpi jedinečný svätojurský funkypunk Orchester Worchester a v sobotu od 22:00 hod. odpália sety DJovia Ink midget a Bulp.

Moderátorom akcie bude opäť Ludwig Bagin. Viac informácií o programe festivalu sa dozviete TU.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: Facebook
Zdroj: Facebook
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM