Tradíciu vinohradníctva priblíži projekt Po bratislavských vínnych pivniciach

Do projektu sa zapojilo takmer 30 vinohradníkov a vinári všetkých mestských častí Bratislavy, kde sa vo väčšej či menšej miere uchovala vinohradnícka a vinárska tradícia.

Ilustračný obrázok k článku Tradíciu vinohradníctva priblíži projekt Po bratislavských vínnych pivniciach
Zdroj: TASR

Po bratislavských vínnych pivniciach je názov zážitkového projektu, ktorý pripravuje Občianske združenie Slovenské vínne cesty. Jeho cieľom je oživiť staré vinohradnícke tradície Bratislavy v mestských častiach, v ktorých sa víno dorába.

Vinohradnícka tradícia

Do projektu sa zapojilo takmer 30 vinohradníkov a vinári všetkých mestských častí Bratislavy, kde sa vo väčšej či menšej miere uchovala vinohradnícka a vinárska tradícia. Vinári ponúknu vinárskym fajnšmekrom na degustáciu kvalitné a lahodné vína ocenené na mnohých prestížnych domácich i svetových súťažiach vo vlastných alebo spojených vínnych pivniciach.

„Návštevníci tak budú mať možnosť spoznať tajomstvá a atmosféru starých i novších vínnych pivníc a pivničiek, vychutnať si tento nápoj tam, kde sa pripravuje, podebatovať si s vinármi a posúdiť, ako sa im podarilo využiť potenciál podnebia i pôdy a užiť si tak čaro bratislavského vinohradníctva,“ informovali organizátori.

Z Devína do Rače

Podujatie je ideálnou príležitosťou pre spoznanie dobrých a kvalitných vín nielen pre návštevníkov z Bratislavy a širokého okolia, ale aj pre všetkých domácich či zahraničných turistov.

Ide o prvý ročník tohto podujatia. Počas dvoch dní bude pre návštevníkov zabezpečená bezplatná kyvadlová doprava Shuttle busmi, ktoré budú premávať na trase z Devína cez Nové Mesto, Raču až po Vajnory. Vstupenky sú v predaji v sieti ticketportal.

piatok 26. októbra – sobota 27. októbra / Bratislava / vstupenky TU

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM