Šport

Dúbravka bude pamiatky spoznávať behom

Spoznať, zašportovať, zasúťažiť, stretnúť sa. To všetko má spojiť letná športová akcia Beh dúbravskými pamiatkami. Trasa prvého letného poznávacieho behu vedie od miestneho úradu k Horánskej studni, ku Kostolu sv. Kozmu a Damiána, k sv. Vendelínovi, Pamätníku Ľ. Štúra až k Červenému krížu.

Ilustračný obrázok k článku Dúbravka bude pamiatky spoznávať behom
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Podujatie je športovo-poznávacou novinkou v Dúbravke. Naplánované je na 20. júla, so štartom o 10tej ráno pri miestnom úrade na Žatevnej 2. „Beh dúbravskými pamiatkami nesie myšlienku- víťazom je každý,“ pozýva starosta Dúbravky Martin Zaťovič. „Podujatie okrem pohybu ponúka aj poznanie, spoznávanie histórie a pamiatok mestskej časti.“

Prezentácia bežcov a poznávačov Dúbravky má prebiehať od 9.00 do 9.45, štart je naplánovaný na 10.00. „Každý pretekár obdrží kartu športovca s menom, s ktorou pôjde alebo pobeží po jednotlivých staniciach dúbravských pamiatok,“ organizátor súťaže Radek Šatka z Oddelenia školstva, vzdelávania a športu miestneho úradu. „Štartuje sa jednotlivo v 20 sekundových intervaloch. Na každej stanici bude traťový kontrolór, ktorý dá kontrolnú pečiatku do karty športovca. Na kartu športovca sa zapíše čas štartu aj čas príchodu do cieľa.“

Podujatie je otvorené všetkým vekovým kategóriám, vítaní sú seniori aj juniori. Medailu na záver dostane každý účastník, ktorý získa všetky pečiatky a príde do cieľa do dvoch hodín. V prípade nepriaznivého počasia sa akcia neuskutoční.

Popis trate a pamiatkové Dúbravské stanice: Štart pri MÚ Dúbravka, Žatevná ul. 1.stanica – Horánska studňa 2.stanica – Kostol sv. Kozmu a Damiána 3. stanica – Socha sv. Vendelína ZŠ Dolinského 4. stanica – Pamätník Ľ. Štúra, Pekníkova ul 5. stanica – Červený kríž, ZŠ Pri Kríži Cieľ pri MÚ Dúbravka, Žatevná ul.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM