Správy

Dúbravka ocení osobnosti, poďakuje za výsledky

Freestylová kúzelníčka s loptou, trojnásobná vicemajsterka sveta, strieborná kajakárka na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires, legenda československého volejbalu s prezývkou Pavčo, športové kolektívy s úspechmi ďaleko za hranicami Dúbravky, ale aj slovenský básnik, textár, majster imaginácií,

Ilustračný obrázok k článku Dúbravka ocení osobnosti, poďakuje za výsledky
Zdroj: Dnes24.sk

esejista, prekladateľ, člen legendárnej básnickej skupiny Osamelí bežci či operný a koncertný spevák, bývalý sólista opery SND a Novej scény… Všetci významní, všetci z Dúbravky. Po vlaňajšej premiére pokračuje mestská časť Bratislava Dúbravka s oceňovaním osobností, na štvrtok 25. apríla pripravuje Dúbravský galavečer kultúry a športu.

„Myšlienka vzdať hold talentom a významných Dúbravčanom sa rodila už dlhšie,“ hovorí Braňo Semančík predseda Komisie športu v Dúbravke. „Vlani tak vznikol prvý ročník a teraz má pokračovanie.“

Slávnostný večer v Dome kultúry Dúbravka sa začne o 19tej, oceňovanie bude spojené s kultúrnym programom. Prostredníctvom účinkujúcich bude spätý s Dúbravkou, vystúpi napríklad Detský folklórny súbor Klnka či Základná umelecká škola Eugena Suchoňa. Večerom má sprevádzať bývalá hádzanárka, dnes moderátorka a Dúbravčanka Petra Ázacis.

Ocenené Dúbravčanky a Dúbravčanov, žiačky a žiakov, talenty aj športové kolektívy nominovali odborníci z Komisie športu, Komisie kultúry, základné školy i umelecká škola v mestskej časti. Vznikol pestrý zoznam mien, osobností.

„Dúbravke máme množstvo významných ľudí, či už mladých alebo starších, ktorí niečo dosiahli. Touto cestou im chceme poďakovať a oceniť ich výsledky,“ dodal starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Na slávnostný galavečer srdečne pozývame.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
======= >>>>>>> c6e424c361d8f27037ade60c6234148f30c95479