Šport

Bežci už majú aj v Dúbravke svoju trať

V Dúbravke vznikla nová bežecká trať o dĺžke 5 kilometrov.

Ilustračný obrázok k článku Bežci už majú aj v Dúbravke svoju trať
Zdroj: Dnes24.sk

Valentín sa dá osláviť rôzne, no v Dúbravke sa slávil napríklad aj behom. Mestská časť tu v spolupráci s behsity.sk organizovala prvý beh v Dúbravke.

Ako už názov behu napovedá, išlo o beh páru – muža a ženy bez rozdielu veku 5 a 5 kilometrov. Najskôr z dvojice odbehla trasu dlhú päť kilometrov nežnejšia polovička, potom prebrali štafetu muži. Štart bol za kruhovým objazdom na ulici Pod záhradami, bežalo sa až ku karloveskému Metrologickému ústavu a späť.

Celý výťažok z dobrovoľného štartovného išiel na vybudovanie označenia 5 kilometrovej bežeckej trate v Dúbravke. Trasu vytipovali športovci v spolupráci so športovou komisiou a úradníkmi miestneho úradu.

Po pár mesiacoch je trať už vyznačená. Vznikla vďaka v spolupráci mestskej časti Bratislava Dúbravka, spoločnosti Quinta Essentia, s.r.o, ktorá prevádzkuje portál www.behsity.sk, občianskeho združenia Dúbravčan a podpory hlavného mesta. Každý kilometer je značený kilometrovníkom prostredníctvom tabule.

Aké sú plány s touto traťou do budúcnosti sme sa pýtali miestneho poslanca a predsedu komisie športu Branislava Semančíka. „Verím, že sa nám na tejto trati podarí zorganizovať mnohé bežecké podujatia a ak si to bude vyžadovať situácia, bežecké trate budeme v Dúbravke rozvíjať ďalej".

Bežecká trať
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM