Tlačové správy

Kam po skončení základnej školy? Päť stredných škôl otvorí v najbližších dňoch svoje brány verejnosti

Prezentovať sa budú gymnazisti, elektrikári, strojníci, kaderníci, vizážisti, ale aj umelci.

Ilustračný obrázok k článku Kam po skončení základnej školy? Päť stredných škôl otvorí v najbližších dňoch svoje brány verejnosti
11
Galéria
Zdroj: TASR

Päť stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) organizuje predposledný novembrový týždeň deň otvorených dverí. Prezentovať sa budú gymnazisti, elektrikári, strojníci, kaderníci, vizážisti, ale aj umelci. Žiaci základných škôl a ich rodičia môžu získať informácie, ktoré im pomôžu pri rozhodovaní sa, kde v štúdiu pokračovať. TASR o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Gymnázium aj odborné školy

Svoje brány pre verejnosť otvorí v utorok (20. 11.) od 11:00 do 15:30 hod. Gymnázium Pankúchova 6 v Bratislave, ktoré pozýva do svojich priestorov záujemcov o štúdium, žiakov zo základných škôl, ich rodičov a výchovných poradcov. „Najväčší záujem je o informácie týkajúce sa štúdia, prijímacích skúšok, učebných plánov, mimoškolskej činnosti, o úspešnosti absolventov pri prijímacích skúškach na vysoké školy, ale aj o aktivitách školy v rámci olympiád, súťaží a projektov,“ priblížila Forman.

V utorok od 9:00 do 17:00 hod. bude mať otvorené pre všetkých aj škola s najdlhšou tradíciou zo všetkých stredných odborných škôl elektrotechnických v Bratislave, a to Stredná priemyselná škola elektrotechnická na Zochovej 9. Na návštevníkov čaká prehliadka priestorov školy, tried či odborných laboratórií.

Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky na Svätoplukovej 2 v Bratislave privíta v utorok od 8:30 do 13:00 hod. všetkých záujemcov o štúdium, verejnosť či zamestnávateľov. Pripravené sú prehliadka školy, informácie o projektových aktivitách, ako aj ukážky prác žiakov v odbore kaderník – vizážista, kaderník, kozmetik, manikér – pedikér.

Vo štvrtok 22. novembra sa bude možné oboznámiť s priestormi Strednej priemyselnej školy strojníckej sídliacej v historickej budove na Fajnorovom nábreží 5. Deň otvorených dverí bude od 9:00 do 16:00 hod.

Svoje brány pre verejnosť otvorí aj Škola úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru na Dúbravskej ceste 11 v Bratislave. Deň otvorených dverí sa bude konať v piatok 23. novembra od 11:00 do 17:00 hod. Návštevníci, ktorí zavítajú do jej priestorov, sa dozvedia napríklad informácie o dôležitých termínoch v živote školy, ako aj o jej odboroch, úspechoch či projektoch.

Otvorenie školského barber salóna
11
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM