Kam v Bratislave zadarmo: Užite si tanec pod holým nebom aj koncert na Devíne či v centre mesta

Letný pracovný týždeň v hlavnom meste ponúka množstvo kultúrnych zážitkov. Na svoje si prídu deti, priaznivci kvalitnej muziky aj majstri šachu.

Zdroj: YouTube.com

Koncert Sitra Archa

Skupina Sitra Achra vznikla v Bratislave na jar roku 2006 na základe rozhovoru hráča na ústnu harmoniku Ericha „Boboša“ Procházku a majiteľa libressa Next Apache, Bena Pascoa, ktorý práve hľadal menšiu kapelu na hranie v jeho kaviarni. Boboš oslovil dlhoročných spoluhráčov Igora „Ajdži“ Saba a Pištu Lengyela a vzniklo základné trio skupiny. Repertoár tvorili bluesové „štandardy“ ktoré ale veľmi rýchlo zmenili pôvodnú podobu a tiež za pomoci Oskara Rózsu vznikli moderné, niekedy až bizarné verzie starých šlágrov.

pondelok / Next Apache, Panenská 28 / 19:00 hod. / vstup voľný

Divadielko v lesoparku

Aj počas tohto leta vo Vrakuni pripravili letné divadielka. Tento týždeň si deti môžu pozrieť rozprávku o Kohútikovi a sliepočke.

streda / Vrakunský lesík / 17:00 hod. / vstup voľný

Koncert na Devíne

Vychutnajte si „živý“ koncert rockovej kapely Žena z lesoparku neďaleko Dunaja – v devínskom podniku Ahoj Cafe Devín.

štvrtok / Slovanské nábrežie 46 / 19:00 hod.

Bublinová show

Deti uvidia bubliny, ktoré dymia, rozmnožujú sa, ale aj či to, ako sa z bublín tvoria rôzne zvieratká. Po vystúpení nasleduje veľký workshop, kde si deti môžu vyskúšať zahrať sa s rôznymi „bublinkovačmi“. Nachystané sú aj rôzne sprievodné atrakcie, nafukovací hrad, maľovane na tvár či trampolína.

štvrtok / Amfiteáter na Valachovej ulici / 17:00 hod.

Letná swingová tančiareň

Zatancovať si pod holým nebom môžete pri fontáne v Sade Janka Kráľa. Ukážkové lekcie sú určené pre každého začiatočníka, aj pre toho, kto ešte swing vôbec nikdy netancoval. Vychutnajte si magický letný večer za zvukov swingovej hudby!

štvrtok / Sad Janka Kráľa / 18:00 hod. / vstupné dobrovoľné

Bratislava-inline staromestská

Korčuliari sa tentoraz rozbehnú Starým Mestom. Stretnutie je na vynovenom Kamennom námestí a pôjde sa uličkami a ulicami Starého mesta a blízkeho okolia. Trasu nájdete TU.

piatok / Kamenné námestie / od 20:00 hod.

Maxišach na námestí

Získajte nový zážitok z šachu pri hre na šachovnici v dlažbe na Hviezdoslavovom námestí pri altánku. Zahrať si môžete od piatka až do nedele.

piatok od 15:00 do 20:00 hod., sobota a nedeľa od 14:00 do 20:00 hod. / Hviezdoslavovo námestie / vstup voľný

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM