Dominika Pacigová Tlačové správy

Kam v Bratislave zadarmo: Užite si jarné prázdniny v duchu adrenalínu a zábavy

Počas pracovného týždňa budete môcť relaxovať, diskutovať či vychutnať si koncept skateboardovej haly. To však nie je ani zďaleka všetko.

Ilustračný obrázok k článku Kam v Bratislave zadarmo: Užite si jarné prázdniny v duchu adrenalínu a zábavy
6
Galéria
Zdroj: pixabay

Red Bull MaxSpace On Tour

Unikátny projekt krytej skejtovej haly, ktorý má trvalý pobyt na území hlavného mesta Českej republiky, sa počas zimnej rekonštrukcie dočasne presúva na Slovensko.

Český skater Maxim Habanec predstaví svoj projekt Red Bull MaxSpace. Z Prahy do Bratislavy prinesie prekážky, workshopy, piatkový contest, zábavu či ďalších skaterov. Jazdiť budú môcť skúsení, menej skúsení, ale aj začiatočníci. Nebudú chýbať ani filmy, dobrá hudba či exhibície.

pondelok (od 16:00 hod.) – piatok / Hangair

Literárny kvocient

Literárny kvocient, séria debát o súčasnej slovenskej literatúre, ponúka odpovede i nové otázky. Štyria etablovaní literárni kritici debatujú každý mesiac o dvoch knihách, ktorým nič nedarujú a vy, za predpokladu, že ste knihy čítali, môžete s nimi súhlasiť alebo polemizovať. Tentokrát môžete diskutovať o knihách Milo nemilo a Zlá štvrť.

pondelok / 19:00 hod. / .klub pod lampou

Čaj o piatej

Séria programov Čaj o piatej pre aktívnych seniorov začne v novom roku opäť tancom. Počas hudobného večera sa vydáte po stopách slávnych i menej známych osobností, ktoré v Bratislave pôsobili a pozdvihli jej hudobnú úroveň.

utorok / 17:00 hod. / SNG

Zimy v čase globálneho otepľovania

Aké budú zimy v ére globálneho otepľovania? O klimatickej zmene, ale aj o zimách, ktoré sú miernejšie, bude diskutovať klimatológ Pavel Faško zo Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu.

utorok / 17:00 hod. / Malokarpatská knižnica v Pezinku

Prezentuj (sa)

Ide o workshop, na ktorom sa budete prezentovať aj vy a naučíte sa, ako byť zapamätateľným. Lektorom bude Lukáš Štecák, tréner so skúsenosťami z nadnárodných firiem a vzdelávacích inštitúcií a absolvent medzinárodných life-skills tréningov.

utorok / 18:00 hod. / Nová Cvernovka / dobrovoľné vstupné

Hobit, ktorý prežil – Harry Potter vs. Pán prsteňov

Po dlhšom čase opäť prichádza čas na čarovný kvízový špeciál Hobit, ktorý prežil. Čaká vás 58 otázok zo sveta Harryho Pottera a 58 zo sveta Pána Prsteňov, ale aj tri hodiny plné zábavy. Štvorčlenné tímy môžete prihlásiť na kviz@rozumbrady.sk.

utorok / 19:30 hod. / Luna Bar / dobrovoľné vstupné

Háčkujeme v knižnici

Naučíte sa, ako uháčkovať jednoduché štvorce, ktoré sú základom pre budúcu deku. Pôjde o ďalší workshop ručných prác, ktorý sa uskutoční v „obývačke“ na Kapucínskej. Prihlásiť sa môžete na podujatia.detska@mestskakniznica.sk.

streda / 17:00 hod. / Mestská knižnica v Bratislave – Úsek literatúry pre deti a mládež

Umenie pre verejný priestor

Ide o pravidelný formát moderovaných diskusií v koncepcii Niny Augustínovej, ktorého cieľom je divákom predstaviť aktivity hostí a organizácie z oblasti umenia a public art iniciatív. Hostkami tentokrát budú Saturejka (Mária Sládečková) a maliarka Alexandra Barth.

streda / 18:00 hod. / Kunsthalle Bratislava

Science Slam SAV

Šiesti mladí vedci a vedkyne vysvetlia počas jedného večera svoj výskum jednoducho, pútavo a netradične. Dozviete sa, ako premeniť víziu na zločin, na čo je najtenší materiál na svete, čo majú spoločné kvantové počítače a ľudské myslenie, ale i mnohé ďalšie zaujímavosti.

streda / 18:00 hod. / Nová Cvernovka

Autizmus – výzva pre spoločnosť

Vo februárovej vedeckej kaviarni budete diskutovať o autizme ako o vážnej neurovývinovej poruche, ktorej výskyt za posledné desaťročia celosvetovo dramaticky stúpa. Dozviete sa, aké sú možné faktory vzniku autizmu, čo sa deje počas kritického obdobia vývinu mozgových štruktúr už v prenatálnom období a prečo sa autistická porucha v niektorých prípadoch nepovažuje za chorobu, ale za neurologickú odlišnosť.

štvrtok / 17:00 hod. / Centrum vedecko-technických informácií SR

Ženská hudobná vzbura

Riot grrlz, senzitívne indie-rockerky, populárna kultúra, teóriami a konceptmi poháňané experimentátorky. Originálne autorky, ktoré svojou hudbou bojujú za rodovú rovnosť, spoznáte na februárovom vydaní hudobnej prednášky Futurit s Petrom Dolníkom.

štvrtok / 19:00 hod. / A4 – priestor súčasnej kultúry

Design Heroes

Od odborníkov z rozličných sfér sa dozviete, ako na dizajn, či už ide o grafiku, aplikácie alebo fungovanie vlastnej firmy.

štvrtok / 19:00 hod. / Dunaj / vstup 18+

Foto: Ilustračné

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku a Instagrame.

Kam v Bratislave zadarmo
6
Galéria
Zdroj: Hangair
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Najčítanejšie