Kniha Rekordy Bratislavy predstavuje mesto netradičným spôsobom

Tušíte, koľko mlynov stálo v dnešnej Mlynskej doline? Viete, kde bola postavená prvá mimofrancúzska továreň na svete na výrobu sektu?

Ilustračný obrázok k článku Kniha Rekordy Bratislavy predstavuje mesto netradičným spôsobom
Zdroj: dajamabooks.sk

Bratislava má bohatú históriu, úspešnú súčasnosť a oplýva pamiatkami či zaujímavosťami, ktoré sú jedinečné nielen z pohľadu Slovenska, ale i v rámci Európy a nájdu sa i mnohé svetové unikáty. V novej knižnej publikácii Rekordy Bratislavy sa zoznámte so všetkými z nich.

Rekordmanka Bratislava

Kniha Rekordy Bratislavy venuje veľký priestor kultúrno-historickým pamiatkam a osobnostiam, ale aj bratislavským kuriozitám či miestnym špecifikám. Pri listovaní vás určite zaujme aj bohatá obrazová príloha.

Kniha z vydavateľstva DAJAMA čitateľov prevedie nielen dávnou minulosťou mesta, ale aj prvými dvomi dekádami 21. storočia. Jej autorom je geograf Kliment Ondrejka, ktorý postupne na 96 stránkach knihy predstaví najväčšie zaujímavosti z dejín Bratislavy od čias Keltov, Rimanov, veľkomoravského obdobia, stredoveku a novoveku až po súčasnosť a všetky fakty, ktoré patria k raritám z pohľadu Slovenska, Európy a sveta.

Okrem iného sa dozviete, aké bolo veľké a kde sa rozprestieralo jedno z najväčších keltských sídlisk v Európe. Nájdete odpoveď na otázku, koľko mlynov stálo v dnešnej Mlynskej doline a kedy sa uskutočnil prvý let balónom na území Slovenska. A tiež zistíte, že v Bratislave bola prvá mimofrancúzska továreň na svete na výrobu sektu podľa originálneho receptu.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM