Správy

Kúzelník z Auschwitzu príde do miestnej knižnice

Dúbravská knižnica chystá 12. januára besedu o detských knižkách kanadskej spisovateľky Kathy Kacer.

Ilustračný obrázok k článku Kúzelník z Auschwitzu príde do miestnej knižnice
Zdroj: Webnoviny.sk

Mrazivá, náročná, no isto dôležitá. Taká bude téma besedy o detských knižkách kanadskej spisovateľky Kathy Kacer, ktorú na budúci týždeň 12. januára chystá Miestna knižnica v Dúbravke na Sekurisovej. O 10. 30 príde debatovať prekladateľka Tünde Mészáros, ktorá bravúrne všetky knižky do slovenčiny preložila a aj vydavateľstvo Verbarium, ktoré knižky vydalo a zároveň ponúkne prítomným tituly na predaj za lepšie ceny.

Kúzelník z Auschwitzu je len jednou z knižiek Kathy Kacer a už názov napovedá, že spolu s príbehom nahliadneme do koncentračného tábora.

Práve v ňom skončí len 14-ročný Werner, keď ho nacisti odlúčia od rodiny. Na prični v tábore sa tlačí so starším mužom Levinom. A práve toto stretnutie sa stane osudným. Knižka je priateľstve, stretnutiach, neľahkej minulosti, no aj ľudskosti a nádeji.

Práve tú pripomenul starosta Dúbravky Martin Zaťovič . „Teší ma, že dúbravská knižnica chce touto besedou prispieť k tomu, aby nezabúdalo a aby sa história, ktorá sa zvykne, neopakovala,“ do­dal.

Knižku dotvárajú pôsobivé čiernobiele ilustrácie a aj fotografie skutočných hrdinov príbehu.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM