Letisko M. R. Štefánika hľadá pred letnou sezónou brigádnikov

Hľadáte si letnú brigádu? Letisko M. R. Štefánika zháňa nakladačov batožiny či brigádnikov bezpečnostnej kontroly.

Ilustračný obrázok k článku Letisko M. R. Štefánika hľadá pred letnou sezónou brigádnikov
22
Galéria
Zdroj: TASR

Letisko M. R. Štefánika sa pripravuje na najvyťaženejšie obdobie roka – letnú dovolenkovú sezónu. Vybaviť množstvo dovolenkárov si žiada aj zvýšené personálne kapacity.

Brigáda na letisku

Z toho dôvodu ponúka bratislavské letisko brigádu študentom vysokých škôl a študentom stredných škôl nad 18 rokov. Vyskúšať si môžu také netradičné brigády ako napríklad nakladač batožiny či brigádnik bezpečnostnej kontroly.

Stráviť leto inak ako ostatní študenti bude možné priamo na najväčšom slovenskom letisku, na letisku v hlavnom meste. Študenti starší ako 18 rokov, ktorí sú ochotní pracovať na zmeny, keďže letisko je otvorené nepretržite 24 hodín, sú fyzicky zdatní, bezúhonní a spoľahliví, si môžu privyrobiť ako brigádnici na Letisku M. R. Štefánika.

Brigádovať môžu ako nakladači batožín, čo si vyžaduje nakladanie či vykladanie batožín z lietadla a do lietadla. Alebo si môžu skúsiť brigádovať na oddelení bezpečnostnej kontroly letiska, kde pripravujú cestujúcich a návštevníkov na detekčnú kontrolu.

Požiadavky

Od vhodného kandidáta sa vyžaduje pri tejto pozícii aj znalosť anglického jazyka na miernej pokročilej úrovni (B1), odolnosť voči stresu, zdravotná spôsobilosť na prácu v noci a dobrý farbocit. Študenti si tak na vlastnej koži skúsia brigádnické pozície, ktoré inde nenájdu, ocitnú sa v blízkosti lietadiel a nadobudnú praktické skúsenosti v cestovnom ruchu.

Stačí, ak študent zašle svoj životopis na e-mailovú adresu kariera@bts.aero so špecifikovaním pozície, o ktorú má záujem, a so súhlasom so spracovaním osobných údajov.

Na brigáde si môžu študenti zarobiť 4 eurá na hodinu, navyše dostanú i príplatky za prácu na zmeny. Letisko v Bratislave takto každoročne umožňuje približne stovke študentov získať praktické skúsenosti, a to najmä v období od júna do septembra, kedy je počet dovolenkárov najvyšší.

Podrobné informácie o brigádach, a rovnako i pozície pre prácu na trvalý pracovný pomer, nájdete TU.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM