Kultúra

Neznámi nebudú v Dúbravke neznámi

Po koncerte, čiže Hudbe ministerstva vnútra, a zábavnom detskom popoludní, pokračuje Kultúrne leto v Dúbravke opäť iným žánrom. Tento raz to bude country a podvečer s kapelou Neznámi. Už 2. augusta o 17tej v Dúbravskom amfiteátri na Valachovej.

Ilustračný obrázok k článku Neznámi nebudú v Dúbravke neznámi
Zdroj: Dnes24.sk

„Chceme, aby si každý prišiel v programe na svoje,“ hovorí o zámere kultúrneho leta starosta Dúbravky Martin Zaťovič. „Za kultúrou nemusia už obyvatelia jazdiť nikam ďaleko, prichádza priamo na sídlisko.“

Kapela Neznámi vznikla v roku 1999. Väčšina repertoáru pozostávala najskôr zo známych country piesní od rôznych interpretov. Postupom času sa začala formovať, menili sa členovia, aj nástrojové obsadenie, vznikali aj vlastné skladby.

V januári 2009 nahrali prezentačné CD „NEZNÁMI 2009“, kde sú štyri skladby so slovenskými textami a jedným írskym tradicionálom. Neznámi získali v auguste 2010 na najväčšom českom country festivale Stodola Michala Tučného v Hošticích prestížne ocenenie – Cenu Michala Tučného.

V auguste 2011 sa stali v Českej republike držiteľmi certifikátu Association for Main Scene Of Country Music, ktorý vlastnia aj osobnosti ako sú Pavel Bobek, Robert Křesťan a legenda českej country Michal Tučný. V tom roku nahrali aj promo CD NEZNÁMI 2011, kde sa textársky podieľal aj známy slovenský spevák Bystrík Červený. Od septembra 2012 účinkujú v novom zložení a zaraďujú znovu slovenský repertoár, už s novými skladbami.

Vstup na koncert skupiny Neznámi 2. augusta je voľný. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie nekoná.

Podrobný program – Kultúrne leto v Dúbravke pokračuje aj v auguste

Podujatia v amfiteátri – Amfiteáter na Valachovej pri Dune (od zástavky električky Švantnerova cca 200 metrov):

9. august – 16:00 – Detské popoludnie – 16.00 -La Portella – vystúpenie, workshop , 17.00 Paci Pác + sprievodné podujatia pre deti

16. august – 17:00 – Rockový večer – 17.00 Asenth, 18.00 Rust 2 Dust

19. august – 10:00 – Zľavomat festival – pre vás pripravil 0. ročník festivalu, deň plný inšpirácií, zábavy a oddychu pre celú rodinu.

23. august – 17:00 – Street party – 17. 00 Love dance – tanečná hip-hopová škola Melánie Kasenčákovej , 18.00 Raper Majself

30. august – 17:00 – Festival dychovej hudby – Dychová hudba Spojár , Vajnorská dychovka, For Bratislava , Račianka

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM