Nová e-kniha vás zaručene dostane: Detektívka Symbol smrti zo starobylej Nitry

Detektívny debut Barbory Gero s názvom Symbol smrti je zmesou tajomna, symboliky a výrazných charakterov. Do detailov vykreslené prostredie Nitry 19. storočia zaujalo nielen odborníkov, ale aj širokú čitateľskú verejnosť.

Ilustračný obrázok k článku Nová e-kniha vás zaručene dostane: Detektívka Symbol smrti zo starobylej Nitry
4
Galéria
Zdroj: Monika Zbínová

Tajomné uličky starobylej Nitry

Historická detektívka „Symbol smrti“ sa odohráva v roku 1865 a zavedie nás do uličiek krásnej starobylej Nitry.

Ústrednou postavou románu je lekár s výnimočnou inteligenciou – Leopold Sanitas, ktorého požiada generálny vikár nitrianskeho biskupstva Ladislav Záboyský o pomoc pri objasnení náročného prípadu. V chráme Božom v Bazilike svätého Emeráma sa našla mŕtvola kňaza – archivára Jána Boršického. Muž bol zavraždený krutým a záhadným spôsobom. Mladý lekár prijíma tento ťažký prípad a púšťa sa do neľahkého vyšetrovania v zmesi nejasností a uzavretého prostredia cirkvi.

Obetí však pribúda. Je zavraždený starý kňaz, ktorý dožíva v starobinci na Mariánskom vrchu, a neskôr profesor v kňazskom seminári.

Čo spája tieto obete? Kto mohol vykonať tak ohavné činy? Aký je dôvod vrážd kňazov? Prečo vrah kreslí pri mŕtvolách ich krvou neznámy symbol? A čo tento znak znamená?
Vyšetrovanie prináša nové svetlo do prípadov a odhaľuje hriechy minulosti.

Úžasná historická krimi, veľmi dobrý debut autorky. Teším sa na ďalšiu knihu. Dej osadený do historického prostredia v okolí Nitry je naozaj úžasný,“ odporúča Miloš Mikula na stránkach Martinusu v recenziách .

Čitateľka Maja na tom istom mieste dodáva : „Mala som chuť si prečítať nejakú dobrú detektívku. Občas si kúpim knihu aj od autorov, ktorých nepoznám a musím povedať, že tentokrát som naozaj natrafila na výbornú autorku. Skvelý námet, výborná detektívna zápletka, napísané až neuveriteľne napínavo, takým tým filmovým štýlom.

Zdroj: Dnes24.sk

Novú e-knihu si môžete kúpiť priamo na stránkach Martinus.sk.

Ukážka z knihy:

Utekal, čo mu sily stačili, no jeho rúcho a vyšší vek mu nedovolili bežať rýchlejšie. Hlavou mu preletelo, že nemal pristúpiť na stretnutie s nočným hosťom, s diablom v ľudskom tele. Nikdy by neveril, že zomrie takto. Sám, v noci, vydesený. Zotrel si z čela pot, ktorý mu stekal do očí a kalil mu pohľad.
Aspoň môj život skončí v chráme Božom, pomyslel si. To pre neho bolo jedinou útechou. Vzápätí sa otočil, aby zazrel svojho budúceho vraha. Vzdialenosť medzi nimi sa zmenšovala. Pripustil si, že mu zostávajú posledné chvíle života. Na sviatosť zmierenia chodil pravidelne, takže sa nádejal, že umrie s čistou dušou. Teda skoro s čistou, nebyť toho, s čím sa nikdy nikomu nezdôveril. Doteraz si myslel, že je to dávno vyriešené.

Pokračovanie ukážky nájdete TU

Viac o historických detektívnych knihách autorky sa dozviete aj na jej FB stránke TU

Zdroj: Monika Zbínová

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: Martinus.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM