RADÍME: Odhaľte kvalitu detských hračiek pod stromček ešte pri nákupe

Podľa expertov by sme sa mali uprednostniť kvalitné pred lacnými hračkami. Odhaliť ich kvalitu pomôžu tieto tipy.

Ilustračný obrázok k článku RADÍME: Odhaľte kvalitu detských hračiek pod stromček ešte pri nákupe
Zdroj: TASR

Pri kúpe hračiek pod stromček treba dbať na kvalitu. Spotrebiteľ si ich bezpečnosť môže overiť pomerne nenáročne, radia experti.

Čo si treba všímať?

Treba iba dodržiavať niekoľko zásad. Dôležité je čítať štítky, všímať si značku kvality aj vôňu. Ak štítky neobsahujú úplnú adresu výrobcu alebo dovozcu, treba spozornieť.

„Hľadieť by sa malo i na cenu, ak je príliš nízka, ide to niekedy na úkor kvality a bezpečnosti výrobkov. Pomer kvality a ceny by mal byť primeraný,“ povedal Miroslav Turza zo slovenskej pobočky spoločnosti, ktorá sa zaoberá testovaním, certifikáciou a inšpekciou bezpečnosti a kvality výrobkov.

Návody a upozornenia

Predtým, ako rodič daruje dieťaťu hračku, mal by si prečítať návod na obsluhu. Obzvlášť treba venovať pozornosť upozorneniam výrobcu. Umývateľné hračky by sa mali pred použitím vyčistiť, tie z plyšu a látky zase dobre vysušiť, aby sa na nich netvorili plesne.

„Hračky treba pravidelne kontrolovať, najmä či sa neoddeľujú malé časti, neošúchala sa farba alebo či z nich nevyteká nejaká tekutina,“ vysvetlil Turza.

Prezradí ich zápach

Produkty nízkej kvality často prezradí aj zápach. Ak hračky smrdia po chemikáliách alebo sú parfumované, môžu podľa expertov obsahovať nebezpečné látky. Pri výbere bezpečných hračiek sú preto podľa nich dobrým sprievodcom značky kvality, ktoré výrobca uvádza na etikete hračky.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM