UNB v Ružinove bude mať k dispozícii nový CT prístroj

Nový prístroj pacientovi garantuje precíznu diagnostiku a vďaka kvalitným parametrom aj viac vybavených pacientov v rovnakom čase v porovnaní s minulosťou.

Ilustračný obrázok k článku UNB v Ružinove bude mať k dispozícii nový CT prístroj
Zdroj: TASR

V Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) v Ružinove v pondelok sprístupnili nový CT prístroj. Ako uviedla ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD), prístroj bude nápomocný aj pri diagnostike obéznejších ľudí.

Prístroj najvyššej kategórie

Nemocnica získala prístroj najvyššej kategórie s garantovaným päťročným servisom. „Ide o prístroj s vysoko kvalitnými funkciami a presne nastavenými parametrami. Pacientovi tak garantuje precíznu diagnostiku a vďaka kvalitným parametrom aj viac vybavených pacientov v rovnakom čase v porovnaní s minulosťou,“ povedala Kalavská. Ružinovská nemocnica má v súčasnosti ešte jeden CT prístroj tretej generácie.

Riaditeľka UNB Renáta Vandriaková podotkla, že prístroj výrazne skvalitní podmienky na prácu pre zdravotnícky personál nemocnice. „Obrovskou výhodou je aj záruka päťročného servisu pre prípad potreby. Diagnostikovanie pacientov s novým prístrojom sa nedá porovnať s prácou pri prístroji, ktorý má už svoj vek a vyžaduje si opravy,“ povedala riaditeľka UNB.

Prístroj má o niekoľko centimetrov širší otvor, ako je štandardom v tejto triede, takisto vyššiu nosnosť stola a silný zdroj, čo sú nevyhnutné predpoklady pre diagnostiku obéznejších ľudí.

CT stálo 1 760 759 eur, vďaka elektronickej aukcii sa podľa rezortu zdravotníctva dosiahla úspora vo výške takmer 30 percent. Prístroj bude uvedený do prevádzky v najbližších dňoch.

Ilustračný obrázok

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM