Aký druh dopravy využívate na území nášho kraja? Zapojte sa do dotazníka IDS BK

V Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji sa pripravuje Plán dopravnej obslužnosti, ktorý má zanalyzovať prepravné zvyky cestujúcich.

Ilustračný obrázok k článku Aký druh dopravy využívate na území nášho kraja? Zapojte sa do dotazníka IDS BK
Zdroj: TASR

V Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji (IDS BK) sa pripravuje Plán dopravnej obslužnosti, ktorý má zanalyzovať prepravné zvyky cestujúcich a ukázať, aké sú trendy vo využívaní verejnej dopravy v hlavnom meste a jeho okolí. Uviedla to hovorkyňa Bratislavskej integrovanej dopravy Eva Kukurová.

Anonymný dotazník

„Plán dopravnej obslužnosti dá odpovede na to, ako rozvíjať verejnú dopravu (trasy spojov, časové intervaly spojov v špičke a cez víkendy) v kraji tak, aby bola efektívna a zároveň spĺňala požiadavky cestujúcich,“ vysvetlila hovorkyňa.

Ako časť podkladových informácií pre pripravovaný plán majú poslúžiť aj výsledky anonymného dotazníka, ktorý je dostupný na webovej stránke IDS BK. Dotazníky budú spracované a vyhodnotené v spolupráci so Žilinskou univerzitou v Žiline.

Ako často využívate verejnú osobnú dopravu?

Verejnosť sa môže do anonymného dotazníka zapojiť do 15. októbra a odpovedať tak na otázky týkajúce sa využitia služieb verejnej dopravy. Od respondenta sa napríklad zisťuje, aký druh dopravy využíva na území Bratislavského kraja, ako často a kedy využíva verejnú osobnú dopravu, či je spokojný s časovými intervalmi medzi spojmi a s počtom spojov počas pracovných i voľných dní.

Taktiež či nadväznosť spojov je vyhovujúca alebo aké zastávky MHD, prímestskej autobusovej dopravy a železničnej dopravy nevyhovujú a sťažujú prestup zdravotne postihnutým, starším ľuďom i matkám s kočíkmi.

Dotazník nájdete TU.

Čítajte aj: Rodičia nosiaci svoje deti budú mať v Bratislave týždeň bezplatnú MHD

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM