Dobrá správa zo Záhoria: Pozdĺž cesty medzi Malackami a Rohožníkom bude viesť cyklotrasa

Zdevastovanú komunikáciu III. triedy začali obnovovať s cieľom vybudovania bezpečnejšej a odolnejšej cesty. Pridajú aj cyklotrasu.

Ilustračný obrázok k článku Dobrá správa zo Záhoria: Pozdĺž cesty medzi Malackami a Rohožníkom bude viesť cyklotrasa
3
Galéria

Cestu medzi Rohožníkom a Malackami rekonštruuje Bratislavský samosprávny kraj (BSK) už od septembra 2018. Zdevastovanú komunikáciu III. triedy začali obnovovať s cieľom vybudovania bezpečnejšej a odolnejšej cesty.

Nový povrch cesty

Cestári by mali svoje práce dokončiť v septembri tohto roka. Komunikácia bude mať namiesto pôvodných šesť šírku deväť a pol metra a aj vďaka tomu sa prekategorizuje na cestu II. triedy.

Práce postupujú a práve prechádzajú do poslednej fázy. „Všetko ide podľa plánu a v týchto dňoch sme ukončili práce na cementom stmelenej aj asfaltovej vrstve, ktoré tvoria podklad pre novú cemento-betónovú dosku. Po rekonštrukcii sa tak komunikácia stane vôbec prvou regionálnou cestou s takýmto povrchom na Slovensku,“ informoval BSK na sociálnej sieti.

Bude aj cyklotrasa

Opravená cesta nepoteší iba vodičov. Na svoje si prídu aj cyklisti. BSK totiž rieši aj vybudovanie samostatnej segregovanej cyklotrasy pozdĺž rekonštruovanej cesty Malacky – Rohožník. „Momentálne prebieha výberové konanie na zhotovenie projektovej dokumentácie. Cyklotrasa povedie pozdĺž cesty, ako samostatný cyklochodník o šírke 3 m o dĺžke cca 8 km,“ dodáva BSK.

Oprava cesty medzi Rohožníkom a Malackami
3
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie