Kam v Bratislave zadarmo: V meste sa bude hodovať aj prezentovať ľudová tvorba

Bratislava žije hokejom! Popri fandení netra zabúdať ani na život v meste, kde počas týždňa užijeme dobré jedlo, komunitný jarmok aj zaujímavé prechádzky.

Ilustračný obrázok k článku Kam v Bratislave zadarmo: V meste sa bude hodovať aj prezentovať ľudová tvorba
12
Galéria
Zdroj: Street Food Park

Street Food Park

Skvelá gastro zóna pred Starou tržnicou už po 30-ty krát. Tentokrát ju bude sprevádzať aj cestovateľský festival Kaleidoskop v Starej tržnici. V sobotu ho vystrieda tradičný potravinový Trh-Piac-Markt.

streda – sobota / 12:00 – 22:00 hod. / pred Starou tržnicou

Prechádzka starou Bratislavou

Bratislava má bohatú históriu, 270 rokov bola korunovačným mestom uhorských kráľov. Nielen po ich stopách sa vydáte na 90-minútovej prechádzke historickým centrom, počas ktorej uvidíte mnohé významné kultúrne pamiatky. Zuzana Godárová vás prevedie zaujímavosťami historickej Bratislavy.

streda / 10:00 hod. / zraz pri morovom stĺpe na Rybnom námestí

Výlet na Pajštún pre seniorov

Seniori v pohybe o. z. naplánovali pre seniorov pekný výlet na bývalý hrad Pajštún. Jedná sa o náročnejšiu túru, no na Pajštúne na vás budú čakať krásne výhľady do diaľav, za dobrého počasia dokonca až na rakúske Alpy.

Trasa má do 12 kilometrov, skončíte v Stupave, odkiaľ pôjdete naspäť prímestskými spojmi do Bratislavy. Túra trvá 3 – 4 hodiny. Na výlet sa nezabudnite prihlásiť pomocou e-mailu : seniorivpohybe@gmail.com alebo telefonicky na 0944 577 573.

streda / 10:00 hod. / zraz na konečnej zástavke č.36,37 v Záhorskej Bystrici (zastávka Záhorská)

Noc literatúry v Modre

Zoznámte sa netradičným spôsobom s tvorbou súčasných európskych spisovateľov. Noc literatúry v Modre vás tento rok zavedie do dolnej časti mesta. Ukážky z piatich rôznych kníh bude čítať päť charizmatických hostí na piatich zaujímavých miestach v okolí Dolnej ulice, ktorá je vôbec najstaršou časťou mesta. Modranské čítanie je súčasťou celoeurópskej Noci literatúry, ktorú pripravuje České centrum Bratislava v spolupráci so združením zahraničných kultúrnych inštitútov.

Program nájdete TU.

streda / 18:30 hod. / Modra

Ružinovský komunitný jarmok

Nenechajte si ujsť prvý ročník Ružinovského komunitného jarmoku. Okrem stánkov s jedlom a programom sa na jarmoku odprezentujú aj predajcovia z Ružinova s vlastnoručnými výrobkami.

Cieľom Ružinovského komunitného jarmoku je predstaviť lokalitu danej štvrti v Ružinove cez jej obyvateľov, umelcov a predajcov. Obyvatelia susedstva sa stávajú hlavnou zložkou jarmoku, a to prostredníctvom aktívneho zapájania sa do programu. Na jarmoku si každý nájde to svoje.

Organizátori vybrali pestrý výber predajcov z Ružinova, ktorí si pre vás pripravili domáce šperky, háčkované hračky, eko domáce výrobky a iné. Pre najmenších budú pripravené tanečné vystúpenie a diskotéka s Dancy Shake. Všetky mlsné jazýčky sa môžu tešiť na Street Food Park, v ktorom nájdu jedlá od lokálnych predajcov ako aj domáce zákusky, pečivo a víno. Počas celého podujatia vás bude sprevádzať slovenský raper a producent DJ Rišo zo Žužulety.

štvrtok / 14:00 – 20:00 hod. / Dulovo námestie

100-ročnica majstrovstiev Bratislavy v šachu

Ste fanúšikom šachu? V rámci podujatia, ktorého sa zúčastnia desiati poprední bratislavskí šachisti, bude projekcia prebiehajúcich partií záverečného kola turnaja so živým komentárom šachového majstra.

piatok / 15:00 hod. / Staromestské centrum KaV – Zichyho palác / vstup voľný

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM