Kultúra

Uprostred sídliska zaznie Amazonka

Amazonka, Tri kríže, Obchodník s dažďom či Vodácka holka. Piesne zo splavov, spievané pri ohni, s priateľmi, s gitarou. Teraz hity skupiny Hop Trop odznejú uprostred dúbravského sídliska. Amfiteáter na Valachovej ulici v Dúbravke ožije 11. júla prvou akciou kultúrneho leta.

Ilustračný obrázok k článku Uprostred sídliska zaznie Amazonka
Foto: Dominika Handzušová / Zdroj: Dnes24.sk

„Teší má dobrá spolupráca mestskej časti s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom, tak vznikol aj tento koncert v amfiteátri,“ hovorí starosta Dúbravky Martin Zaťovič. Podvečer s kapelami Hop Trop a Freeband a je súčasťou mestského festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti 2019.

Hudobný podvečer v štýle country sa začína o 18tej. Trampská, folková a country skupina Hop Trop hrá spolu už od roku 1980. Trojicu takzvaných „Hoptropácov“ tvoria- Jaroslav Lenk (Samson), Ladislav Kučera (Huberťák) a Jaromír Vondra (Šroub). Večer hudobne doplní slovenská zostava Freeband, vznikla v roku 2016 po rozpade skupiny Dočkoband.

Vstup na hudobné stretnutie s kultúrou uprostred sídliska je voľný. Dúbravský amfiteáter na Valachovej je v blízkosti reštaurácie Duna, detského ihriska a asi dvesto metrov od zastávky MHD Švantnerova.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM