Tlačové správy

Kde vzniknú nové parkovacie miesta? Úrad vybral lokality

V prvej etape vznikne sto nových parkovacích miest.

Ilustračný obrázok k článku Kde vzniknú nové parkovacie miesta? Úrad vybral lokality
Zdroj: Dnes24.sk

Na niektorých uliciach večer, inde aj počas dňa. Problém, kde zaparkovať, neobchádza ani Dúbravku. Áut, nových domov i obyvateľov pribúda.

Pred tridsiatimi rokmi pri výstavbe sídliska bola dopravná situácia iná. Aj v Dúbravke vyrastali vysoké dvanásťposchodové paneláky takmer bez parkovacích miest. Bývalé vedenie úradu dedičstvo z minulosti v súvislosti so statickou dopravou neriešilo. Súčasné vedenie mestskej časti začalo vlani s pasportizáciou vyhradených parkovacích miest, kde prišlo ku kontrole a evidencii miest. Tento rok odborní zamestnanci vyrazili do terénu a začali riešiť možnosti, kde vytvoriť nové parkovacie miesta tak, aby nemusela ustúpiť zeleň.

Nové parkovacie miesta plánuje mestská časť vytvárať na etapy, dokopy ich má byť vyše dvesto. „V prvej etape vznikne sto nových parkovacích miest,“ približuje vicestarosta Ľuboš Krajčír, ktorý sa venuje problematike parkovania v mestskej časti.

Miesta vzniknú podľa vicestarostu v najproblema­tickejších lokalitách – na ulici Alexyho, Bošániho, kde sa bude riešiť aj problematická zákruta, ktorá kvôli neprehľadnosti dlhodobo trápi občanov a najmä vodičov. Ďalšími vybranými lokalitami sú ulice – Nejedlého, Považanova a Ožvoldíkova.

Na všetkých miestach sa na vybudovanie parkovacích miest použijú zatrávňovacie tvárnice, ktoré sú pre prostredie prijateľnejšie než betónové plochy.

„Cieľom vytvárania miest je v čo najvyššej možnej miere odbremeniť chodníky pre peších a cyklistov,“ dodal Krajčir. Prvá etapa prác na vytváranie nových parkovacích miest štartuje už v septembri, mestská časť na to vyčlenila v rozpočte 100-tisíc eur.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM