Na Železnej studienke budú opäť pomáhať migrujúcim ropuchám

Aj tento rok budeme pomáhať migrujúcim ropuchám. O počtoch prenesených, a teda zachránených žiab, sa bud eviesť presná evidencia.

Ilustračný obrázok k článku Na Železnej studienke budú opäť pomáhať migrujúcim ropuchám
6
Galéria
Zdroj: Viktor Mlynek

Najbližšiu sobotu (17. 3.) sa na Železnej studienke uskutoční 33. ročník akcie „Pomoc ropuchám pri jarných migráciách“. Informoval o tom člen organizačného tímu Roman Lehotský.

Priebeh akcie

Akcia sa oficiálne začne stavbou červených fóliových zábran, ktoré sa stavajú na miestach najmasovejšej migrácie žiab cez cestnú komunikáciu na Železnej studienke. Zraz účastníkov bude o 8:30 hod. pod Červeným mostom. „Odtiaľto sa autobusom MHD spoločne presunieme k najvyššiemu rybníku. Účastníci si môžu doniesť vlastné motyky alebo sekery. Obmedzené množstvo náradia poskytneme na mieste aj my,“ uviedol organizátor.

Po stavbe zábran bude nasledovať druhá časť akcie – prenos žiab cez cestnú komunikáciu do rybníkov. Treťou časťou akcie bude odstránenie zábran, keď budú žaby po nakladení vajíčok opúšťať rybníky.

Prenos žiab

Organizátor zároveň žiada záujemcov o druhú časť akcie – prenos žiab, aby sa vopred ohlasovali telefonicky alebo e-mailom organizátorom a nerealizovali prenos žiab individuálne. O počtoch prenesených, a teda zachránených žiab, sa totiž vedie presná evidencia.

Viac informácií o akcii „Pomoc ropuchám pri jarných migráciách“ na Železnej studienke je na stránke www.miniopterus.sk.

Akciu organizujú členovia Základnej organizácie Slovenského zväzu ochrancov prírody a krajiny Miniopterus v spolupráci so Štátnou ochranou prírody – Správou CHKO Malé Karpaty. Jej cieľom je záchrana ropuchy obyčajnej a čiastočne aj skokana hnedého.

Pomoc ropuchám na Železnej studničke
6
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM