Plánujete rodinnú lyžovačku? Vyberáme za vás 7 stredísk v Dolnom Rakúsku vhodných pre rodiny

Mierne kopce, na ktorých sa deti nebudú báť a dospelí nudiť, veľkorysé lyžiarske svahy a vleky bez čakania v radoch - to je Dolné Rakúsko.

Ilustračný obrázok k článku Plánujete rodinnú lyžovačku? Vyberáme za vás 7 stredísk v Dolnom Rakúsku vhodných pre rodiny
9
Galéria

Na väčšine kopcov prevažujú modré zjazdovky, ktoré dopĺňajú zábavné parky, freerideové terény, večerné lyžovanie a samozrejme i strmšie zjazdovky pre športovcov. V ponuke pre rodiny sú najrôznejšie prázdninové ubytovacie možnosti. Každý si nájde to svoje – penzióny s vlastným stravovaním, dovolenka na farme i rodinné hotely. A to všetko len kúsok za hranicami.

Göstling-Hochkar – najväčšie dolnorakúske stredisko

Hochkar je so svojimi 19 km zjazdoviek najväčším lyžiarskym strediskom s každoročnou istotou snehu v Dolnom Rakúsku, ktoré vás nadchne svojou rozmanitoskou a množstvom zážitkov na svahu i mimo neho. Vo výške 1 800 m s výbornými snehovými podmienkami nájdu skvelé podmienky začiatočníci, aktívni ližiari, snowboardisti i deti v rozprávkovom lese. Za vyskúšanie stoja i sánkarské dráha a sane ťahané koňmi. Tip na prenocovanie: Krásny hotel JUFA Hochkar hneď vedľa svahu.

Lackenhof-Ötscher – ubytovanie priamo na zjazdovke

Lackenhof vás nadchne svojou plohou priamo na svahu hory Ötscher. Množstvo možností na ubytovanie, skvelé snehové podmienky, zjazdovky všetkých stupňov obtiažnosti, 9 lanoviek a vlekov – to všetko priamo na jednom svahu. S kartou Schneemannkarte pre celú dokonca výrazne ušetríte. Kúpiť si ju môžete priamo v stredisku.

Annaberg – rodinný raj s výhľadmi

Rozmanité stredisko Annaberg ponúka rodinné lyžovanie so zjazdovkami dlhými 12,5 km. Užijete si okúzľujúci výhľad na Ötscher a deti do 6 rokov tu môžu jazdiť úplne zadarmo ak sú v sprievode platiaceho dospelého. V ponuke sú aj krásne rodinné holtely s detskými ihriskami, vodným svetom a wellness oázou. Vyskúšať môžete sánky, snežnice, korčuľovanie, bežkovanie a odporúčame navštíviť aj historickú jazdiareň.

Gemeindealpe Mitterbach – vrchol rozmanitosti

Od vrchov až k údoliam dokáže Gemeindealpe vždy prekvapiť. Ak hľadáte dobrodružstvo, tu ho dozaista nájdete. A hoci sú v ponuke tohto strediska úžasné dovolenky pre rodiny s deťmi, na svoje si prídu najmä športovci vďaka strmším svahom, úsekom s digitálnym meračom času alebo vo Freeride Arene s hlbokým snehom.

Skiland – St. Corona am Wechsel & Mönichkirchen

Toto stredisko nadchne malých lyžiarov veselými lyžiarskymi a snowboardovými kurzami, konceptom ski-light a príjemnou súkromnou výukou. Vďaka 350 m dlhému vleku a pohyblivým pásom sa lyžovať naučíte veľmi jednoducho. Potešia vás aj novinky ako zimný park s rampami, terénne vlny či špeciálny úsek pre fun, speed & racing. Len pár kilometrov ďalej sa nachádza stredisko Mönichkirchen-Mariensee a Alpengasthof Enzian, ktoré ponúkajú bohatý program pre celé rodiny .

Zauberberg Semmering – lyžovanie vo dne v noci

Ak ste skutočným fanúšikom lyžovania, snowboardingu a sánkovania, Semmering je pre vás tým správnym miestom. Na svahoch sa tu jazdí dlho po 18:00. Umelé osvetlenie nádherne rožiari nie len svah ale aj okolitú krajinu. Odporúčame si vyskúšať i službu „Skiline“, ktorá vám vyhodnotí vaše lyžiarske schopnosti. Množstvo zjazdoviek, vlekov, funpark a zjazdovka Svetového pohára vás určite a dosýta zabavia.

Wunderwiese Puchberg

Menšie, ale veľmi obľúbené lyžiarske stredisko ponúka zábavu na snehu i mimo neho. Detské rozprávkové centrum s lyžiarskym kobercom, lyžiarska a horolezecká škola, freerideové dobrodružstvá, kurzy lozenia po ľade a skialpinistické túry so sprievodcom sú aktivity, ktoré musíte vyskúšať. Na záver sa môžete posilniť horúcim nápojom v chate pri hornej stanici lanovky a užiť si okúzľujúci výhľad na údolie Puchbergu.

Náš tip pre rodiny:

Kombinovaný skipas Lackenhof-Ötscher a Göstling Hochkar: s týmto skipasom máte zaručené, že lyžovanie v týchto dvoch oblastiach bude naozaj lacnejšie. Deti do 10 rokov tu zaplatia len 3 eurá na deň – na svahu by však mali byť v sprievode aspoň 1 platiaceho rodiča.

Ďalšie zimné a lyžiarske tipy nájdete na stránke TU.

Lyžovačka v Dolnom Rakúsku
9
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM