Počas jarných prázdnin budú na cestách zvýšené kontroly

Polícia počas školských prázdnin očakáva zvýšenú intenzitu cestnej premávky a preto posilní dohľad nad jej bezpečnosťou a plynulosťou na hlavných cestných ťahoch.

Ilustračný obrázok k článku Počas jarných prázdnin budú na cestách zvýšené kontroly
Zdroj: TASR

O policajnej akcii informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová. Jarné prázdniny sa tento rok začínajú 20. februára na západnom Slovensku, pokračujú na strednom Slovensku a nakoniec budú na východnom Slovensku.

„Cieľom opatrení je pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky a najmä eliminovať počet dopravných nehôd s následkami na životoch a zdraví. Policajti sa zamerajú na kontrolu dodržiavania predpisov všetkými účastníkmi cestnej premávky. Zámerom opatrení je aj ochrana účastníkov cestnej premávky, ktorí na cestách dodržiavajú jej pravidlá,“ uviedla Baloghová.

Prax podľa nej ukazuje, že aj takéto kontroly a viac policajtov na cestách majú vplyv na správanie vodičov. „Je všeobecne známe, že keď vodič vidí na ceste policajta, zníži rýchlosť. Treba si však uvedomiť veľmi dôležitú vec, že nielen polícia je zodpovedná za znižovanie nehodovosti, ale dôležitý je aj prístup samotných účastníkov, ich zodpovedné správanie a dodržiavanie zákonov,“ dodala Baloghová.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM