Tlačové správy Tlačové správy

Od júna do polovice októbra sa chystá výluka električiek

Počas slovenského predsedníctva v Rade EÚ bude od júna do polovice októbra 2016 vylúčená električková doprava. Nie je isté, kade budú počas výluky električky premávať.

Ilustračný obrázok k článku Od júna do polovice októbra sa chystá výluka električiek
Zdroj: TASR

Slovensko bude v druhom polroku 2016 predsedať Rade EÚ, vďaka čomu sa stane jedným z hlavných miest Európskej únie. S touto dočasnou úlohou Slovenska súvisia aj bezpečnostné opatrenia, medzi ktoré bude patriť aj vylúčenie električkovej dopravy z ulíc Jesenského a Mostová od júna do polovice októbra 2016.

„Budova Reduty bude počas slovenského predsedníctva v Rade EÚ (SK PRES) hlavným konferenčným objektom pre ministerské zasadnutia a konferencie. Celkovo sa v nej uskutoční 20 podujatí na vysokej úrovni, za účasti ministrov členských krajín EÚ, vysokých predstaviteľov európskych inštitúcií, ministrov partnerských krajín a zástupcov medzinárodných agentúr a inštitúcií. Podujatia budú trvať 2 – 3 dni a v priemere sa na jednom zasadnutí zúčastní cca 40 delegácií. Okrem toho bude v Redute umiestnené tlačové centrum pre domáce a zahraničné médiá,“ uvádza ako dôvod vylúčenia električiek ministerstvo zahraničných vecí.

Okrem toho budú na Nám. Ľ. Štúra parkovať prenosové vozidlá domácich a zahraničných televízií.

Otázka bezpečnosti nabrala nový rozmer po marcových teroristických útokoch v Bruseli, bezpečnostné opatrenia v Bratislave vrátane vylúčenia električiek však boli naplánované už pred útokmi.

„O miere a rozsahu týchto obmedzení rozhodujú bezpečnostné zložky. Budú však realizované tak, aby čo najmenej obmedzovali bežný život v centre mesta,“ uviedlo ministerstvo zahraničných vecí. Prečo však bolo rozhodnuté o takom mieste podujatí, ktoré zasiahne do prevádzky nosného systému MHD, nie je známe.

Presmerovanie liniek nie je ešte isté.

Zatiaľ nie je zrejmé, ako budú presmerované električkové linky, pretože neexistuje odpoveď na otázku, či sa do začiatku výluky podarí sprevádzkovať trať do Petržalky a hlavne trať na Štúrovej ulici. Ak by bola sprevádzkovaná aspoň trať na Štúrovej ulici, električky by jednosmerne mohli premávať po nábreží a cez Šafárikovo nám.

V smere do Karlovej Vsi a Dúbravky by šli cez tunel. Ak nebude do začiatku výluky sprevádzkovaná ani Štúrova ulica, električky pôjdu cez tunel v oboch smeroch.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM