Potrebujete súrne lieky a váš lekár má dovolenku? Pozrite si zoznam zastupujúcich zdravotníkov

Na jednom mieste nájdete zoznam všetkých poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ako aj informácie o ambulantnej či lekárenskej pohotovostnej službe.

Ilustračný obrázok k článku Potrebujete súrne lieky a váš lekár má dovolenku? Pozrite si zoznam zastupujúcich zdravotníkov
15
Galéria
Zdroj: TASR

Leto je stále v plnom prúde a v pomalšom tempe a dovolenkovej atmosfére sa môže stať, že na poslednú chvíľu potrebujete predpísať lieky, ktoré pravidelne užívate. Čo ak váš lekár práve čerpá dovolenku?

Kto zastupuje lekára?

„Samozrejme platí, že lekár má vždy za seba náhradu a to si každý pacient môže skontrolovať priamo na stránke www.e-vuc.sk. Ak berú pacienti nejaké lieky dlhodobo, určite je lepšie si na to spomenúť nie deň pred dovolenkou, ale vyriešiť to s predstihom,“ objasnil Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

Poskytovatelia ambulantnej zdravotnej starostlivosti majú zo zákona povinnosť zabezpečiť zastupovanie iným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v rozsahu schváleného povolenia počas dočasnej neprítomnosti.

„Súčasne musia na viditeľnom mieste bezodkladne uviesť poskytovateľa, ktorý vykonáva zastupovanie. Túto skutočnosť oznamujú aj príslušnému samosprávnemu kraju. Zastupovanie je medzi poskytovateľmi navzájom dohodnuté, aby sa predišlo rôznym nedorozumeniam a sťažnostiam zo strany pacientov,“ informovala Bratislava24.sk hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Zoznam pohotovostí aj lekární

Veľkou pomôckou pred návštevou ambulancie je stránka www.e-vuc.sk, kde nájdete zoznam všetkých nahlásených dovoleniek alebo iných neprítomností v ambulancii podľa jednotlivých krajov.

Na uvedenej stránke zistíte aj to, kto je váš lekár a do ktorého rajónu patríte.

Na jednom mieste nájdete zoznam všetkých poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ako aj informácie o ambulantnej pohotovostnej službe, lekárenskej pohotovostnej službe, lekárňach a výdajniach zdravotníckych pomôcok, ambulantných zdravotníckych zariadeniach, ústavných zdravotníckych zariadeniach, agentúrach domácej ošetrovateľskej starostlivosti.

„Na www.e-vuc.sk nájdete aj kompletné kontakty na poskytovateľov a pacienti si na uvedenej stránke môžu overiť platnosť identifikátora (kódu) a teda aj platnosť vydaného povolenia poskytovateľa zdravotnej starostlivosti,“ dodala Lucia Forman.

Bratislavské nemocnice
15
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM