Polícia zverejnila najnovšie mapy kriminality. Kde v Bratislave si treba dávať pozor?

Viete, ktoré sú najnebezpečnejšie miesta hlavného mesta? Policajný zbor SR zverejnil mapy kriminality za rok 2017. Pozrite sa, ako je na tom vaša mestská časť.

Ilustračný obrázok k článku Polícia zverejnila najnovšie mapy kriminality. Kde v Bratislave si treba dávať pozor?
5
Galéria
Zdroj: TASR

Bezpečnostná situácia na Slovensku sa v roku 2017 opäť zlepšila. Potvrdzujú to najnovšie mapy kriminality (nájdete ich v galérii pod článkom, pozn. red.), ktoré zverejnil Policajný zbor Slovenskej republiky. Celkovo bolo spáchaných 66 215 trestných činov, pri ktorých došlo ku zvýšeniu ich objasnenosti na 58,67 percenta.

Štatistiky ukázali, že ide o najlepšie čísla v histórii samostatnej SR. „Ide o najmenší počet trestných činov a najvyššiu objasnenosť, ktorá je dokonca vyššia, ako bola v roku 1990,“ uviedol minister vnútra SR Robert Kaliňák.

Ako je na tom Bratislava?

Najproblémovejšou časťou hlavného mesta je už tradične druhý bratislavský okres, kam patria mestské časti Ružinov, Vrakuňa a Podunajské Biskupice. Spolu s okolím Trnavy, Nitry, Žiliny a Košíc ide o najnebezpečnejšie miesta na Slovensku.

Vysoká miera kriminality sa v rámci Bratislavy vyskytuje aj v ďalších okresoch. "Medzi najnebezpečnejšie okresy patria Bratislava I, II a III, čo je logické, lebo je tu aj najvyšší počet ľudí, ktorí nežijú priamo v Bratislave z hľadiska trvalých pobytov,“ vysvetlil prezident Policajného zboru Tibor Gašpar.

Tretí bratislavský okres sa zároveň vyznačuje najvyšším počtom mravnostných trestných činov spomedzi celej Bratislavy. A len 17 percent z nich sa podarilo aj objasniť.

Naopak najnižšia kriminalita je zaznamenaná, rovnako ako v roku 2016, vo štvrtom bratislavskom okrese, teda na Devíne, v Devínskej Novej Vsi, Dúbravke, Karlovej Vsi, Lamači a v Záhorskej Bystrici.

Kompletné mapy trestných činov za rok 2017, ale aj za predchádzajúce roky, si môžete pozrieť TU.

Mapy kriminality 2017
5
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM