Slovenská polícia bude pomáhať v Chorvátsku: TIETO telefónne čísla si zapíšte

Chystáte sa počas leta na dovolenku do Chorvátska? Mali by ste vedieť, že aj tento rok budú v krajine pomáhať slovenskí policajti.

Ilustračný obrázok k článku Slovenská polícia bude pomáhať v Chorvátsku: TIETO telefónne čísla si zapíšte
Foto: Tomáš Šuhajda / Zdroj: Dnes24.sk

Slovenskí policajti budú aj počas tohtoročného leta dohliadať na poriadok a bezpečnosť dovolenkárov v Chorvátsku. Pobyt v tejto krajine však prináša zmeny, ktoré sa týkajú aj Slovákov.

Osem slovenských policajtov bude hliadkovať v Chorvátsku od 1. júla do 3. septembra.

Novinkou sú tzv. chladné zbrane. Baloghová upozornila, že nosenie kaserov, loveckých nožov, bejzbalových palíc či obuškov po novom podlieha ohlasovacej povinnosti.

„Je nevyhnutné, aby turisti držbu takejto zbrane ohlásili službukonajúcemu policajtovi hraničnej kontroly. Pokiaľ sa tak nestane a zbraň bude nájdená, a to aj pri kontrole vozidla vo vnútrozemí, hrozí priestupcovi zadržanie, konanie pred priestupkovým súdom, zhabanie zbrane a peňažná pokuta, resp. trest odňatia slobody,“ priblížila Baloghová.

Slovenskí policajti budú aj tento rok pôsobiť v Splitsko-dalmatínskej a Primorsko-goranskej župe. Nachádzať sa budú v rekreačných oblastiach Trogir, Split, Podgora, Tučepi, Brela a Makarska. V prípade núdze alebo pomoci budú k dispozícii na telefónnom čísle +385 99 7201 001.

Ďalšie oblasti sú Crikvenica, Novi Vinodolski, Opatija, Cres, Krk, Mali Lošinj, Rab, Baška, Malinska a Moščenička Draga. Zastihnúť ich možno na telefónnom čísle +385 99 7201 002.

„Po dohode môžu byť slovenskí policajti vyslaní na výkon služby aj do iných oblastí podľa vývoja aktuálnej situácie v dovolenkových destináciách,“ vysvetlila Baloghová.

Vyslaní policajti sa budú starať o bezpečnosť slovenských turistov dovolenkujúcich v Chorvátsku a poskytnú im pomoc a asistenciu počas pobytu a tranzitu cez chorvátske územie. Taktiež budú v spolupráci s chorvátskou políciou dohliadať na slovenských občanov.

Viac o práci slovenských policajtov prezradil policajný pridelenec v Chorvátsku Marián Slobodník.

Foto: ilustračné

Zdroj: Facebook
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM