Splnomocnencom primátora pre ľudí bez domova bude šéf neziskovej organizácie Vagus

Sergej Kára po ôsmich rokoch na pozícii šéfa neziskovej organizácie Vagus končí, ďalej ju povedú Alexandra Kárová a Petra Kollárová.

Ilustračný obrázok k článku Splnomocnencom primátora pre ľudí bez domova bude šéf neziskovej organizácie Vagus
7
Galéria
Zdroj: TASR

Splnomocnencom bratislavského primátora pre ľudí bez domova a sociálne bývanie bude od júna Sergej Kára. Ten po ôsmich rokoch na pozícii šéfa neziskovej organizácie Vagus, ktorá sa venuje práci s ľuďmi bez domova, bude svoje skúsenosti zúročovať na bratislavskom magistráte a z organizácie odchádza. Informovali o tom z Vagusu.

Práca s ľuďmi bez domova

Organizáciu Vagus majú po novom viesť Alexandra Kárová a Petra Kollárová. „Alexandra je jedna z troch zakladajúcich členov Vagusu a na pozícii výkonnej riaditeľky pôsobí už päť rokov. Predtým v združení riadila chod projektov ako projektová manažérka. Hoci pre Petru je pozícia programovej riaditeľky nová, aj ona je súčasťou Vagusu od jeho vzniku,“ spresnila organizácia. Kollárová začínala ako terénna sociálna pracovníčka a po dvoch rokoch sa stala koordinátorkou denného centra Domec.

Občianske združenie Vagus vzniklo v roku 2011, založili ho sociálni pracovníci, ktorí dlhodobo pracovali s ľuďmi bez domova. Hlavným cieľom vzniku združenia bolo vytváranie nových a inovatívnych služieb pre ľudí bez domova. Medzi projekty združenia patrí Street work, Domec či Housing Cverna. Vagus patrí medzi organizácie, ktorého projekty podporuje aj hlavné mesto.

Primátor Bratislavy Matúš Vallo má viacerých splnomocnencov, ktorí majú riešiť konkrétne problémy hlavného mesta. Bruno Konečný má na starosti spoluprácu mesta s mestskými časťami, Iveta Chovancová rieši bezpečnosť, drogovej problematike a životnému prostrediu sa venuje Andrej Kovarik. Externým konzultantom pre dopravu bude Ján Kovalčík. Splnomocnenkyňou mesta pre inovácie je Petra Dzurovčinová.

Ľudia bez domova v Bratislave
7
Galéria
Zdroj: TASR

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM