Armagedon v Bratislave: MHD mala takmer hodinové meškanie, dážď zatopil ulice, cesty aj námestia

Ak ste si dnes obuli gumáky, určite vám nepomohli. A ani majitelia áut na vysokých podvozkoch to nevyhrali. Bratislava sa ponorila pod vodu!

Ilustračný obrázok k článku Armagedon v Bratislave: MHD mala takmer hodinové meškanie, dážď zatopil ulice, cesty aj námestia
37
Galéria
Zdroj: Revízori Bratislava FB

Búrka a prívalový dážď v Bratislave skomplikovali a miestami i paralyzovali dopravu, platí to aj o premávke MHD. „Hoci sa situácia zlepšila, dispečing DPB zaznamenal celomestské meškanie do 50 minút,“ uviedla hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová.

Zaplavené ulice

V súčasnosti je neprejazdná Račianska ulica na úrovni Gaštanového hájika v oboch jazdných smeroch. Obchádzka je možná cez Vajnorskú ulicu. Uzavretý je podjazd na Ružinovskej ulici pod Bajkalskou ulicou a takisto podjazd na Gagarinovej ulici. Podjazd na Bajkalskej ulici pod Prievozskou ulicou je prejazdný len čiastočne.

Neprejazdná je Lazaretská ulica od Špitálskej ulice. Na križovatkách ulíc Bajkalská – Vajnorská a Bajkalská – Trnavská je nefunkčná svetelná signalizácia. Z uvedeného dôvodu polícia vodičov vyzýva, aby sa vyhli uvedeným úsekom, resp. zvážili cestu motorovým vozidlom pokiaľ to nie je nevyhnutné.

Podľa správ Stellacentra je zaplavený podjazd pod Bajkalskou ulicou. Vysoká hladina vody je i na Bajkalskej, v podjazde pod Prievozskou ulicou. Zaplavená je podľa správ Stellacentra i komunikácia na Drieňovej ulici a tiež vozovka pod železničným podjazdom za križovatkou Tomášikova-Vajnorská, v smere od centra.

Na Vajnorskej ulici niektoré autá vo vode aj uviazli. „Je tu železničný nadjazd, pod ktorým je jama. Uviazli dve autá, ľudia sa tam brodia po pás vo vode. Doprava v celom okolí stojí, zatopilo aj električkovú trať,“ priblížila očitá svedkyňa Lenka.

Problémy s dopravou boli napríklad aj na Záhradníckej ulici, ktorú zatopilo. V súčasnosti je podľa tamojšej obyvateľky Antónie cesta už prejazdná. Voda spôsobila problémy aj v nákupnom centre na Trnavskom mýte, kde zatopilo podzemné garáže.

Podľa informácií Zuzany Farkasovej z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) zasahujú hasiči v hlavnom meste pri 11 udalostiach, v Malackách pomáhajú na šiestich miestach.

Z dôvodu prívalových dažďov vykonali hasiči za posledné tri hodiny viac ako 90 výjazdov a pri desiatkach z nich stále zasahujú. Najvážnejšia je situácia v Trnavskom kraji a Dunajskostredskom okrese.

Pomáhajú hasiči

Hasiči mali pre prívalové dažde za posledné tri hodiny vyše 90 výjazdov. Stále zasahujú na desiatkach miest. Informovala o tom Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

„Ide predovšetkým o odčerpávanie vody zo zatopených priestorov a ciest a odstraňovanie popadaných stromov,“ priblížila.

V Bratislavskom kraji zasahujú hasiči v hlavnom meste, zatiaľ evidujú 11 udalostí. V Malackách pomáhajú na šiestich miestach.

Do 21.00 h platí pre okresy Bratislavského kraja, s výnimkou Malaciek, rovnako i pre južnú časť Trnavského kraja výstraha Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu (SHMÚ) druhého stupňa pred búrkami. Pre túto oblasť platí aj výstraha pred povodňami druhého stupňa.

SHMÚ na sociálnej sieti informuje o tom, že na juhozápade už spadlo veľké množstvo zrážok, napríklad na bratislavskej Kolibe 45 milimetrov, stanica v Jakubove na Záhorí zaznamenala až 61 milimetrov.

Problémy aj na letisku

Búrka v hlavnom meste na dve hodiny sťažila aj prevádzku na bratislavskom letisku. „Od 17.00 do 19.00 h bola pozastavená prevádzka na vybavovacej ploche letiska,“ informovala hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková.

V dôsledku komplikácií museli podľa jej slov odkloniť aj prílet linky z Bruselu, ktorý namiesto Bratislavy pristál v Brne, úplne zrušený bol plánovaný let do Londýna. „Meškanie 1,5 hodiny mali linky do a z Bologne, takisto linka z Prahy do Bratislavy a z Bratislavy do Košíc,“ uviedla Ševčíková.

Dažďom zatopená Bratislava
37
Galéria
Zdroj: Revízori aktuálne BA Facebook
Zdroj: Facebook
Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie