Bratislava sa rozlúči s letom opäť veľkolepo. Na svoje si prídu priaznivci hudby aj športu

Rozlúčka s letom sa bude tradične konať na Štúrovej ulici. Okrem hudby, tanca, dobrého jedla, si záujemcovia budú môcť vyskúšať aj bratislavský bikesharing.

Ilustračný obrázok k článku Bratislava sa rozlúči s letom opäť veľkolepo. Na svoje si prídu priaznivci hudby aj športu
6
Galéria
Zdroj: Bratislava - Magistrát

Hlavné mesto sa aj tento rok rozlúči s letom tak, ako sa patrí. Nedeľné popoludnie bude plné hudobných a tanečných vystúpení, divadelných predstavení pre deti a chýbať nebudú ani zaujímavé workshopy a prezentácie.

Vo veľkom štýle

Rozlúčka s letom sa bude tradične konať na Štúrovej ulici. Okrem hudby, tanca, dobrého jedla, si záujemcovia budú môcť vyskúšať bratislavský bikesharing, ktorý bude mať svoju stanicu aj na Šafárikovom námestí a jeho súčasťou bude prezentácia celého projektu.

Historická Štúrova ulica sa zmení na rozkvitnutú záhradu a vďaka zelenému trávniku zmení svoj tvar na nepoznanie. Pre návštevníkov bude pripravených 5 pódií, kde si budú môcť vychutnať hudbu rôznych štýlov od klasiky až po populárnu hudbu.

Na hlavnom pódiu s názvom MUZIKA vystúpia známi slovenskí umelci a skupiny ako skupina La3no Cubano, ktorá ulicu roztancuje v rytmoch Afriky a Latinskej Ameriky, spevák Lukáš Adamec, skupina Mukatado, herečka a speváčka Barbora Švidraňová so svojou kapelou Basie Frank Band alebo spevák Peter Bažík. Taktiež sa môžete tešiť na sprievod v podaní bubeníckej šou od Campany Batucady a choduliarov Circus Cirque.

Vyskúšajte bikesharing

Hlavné mesto v spolupráci so Slovanftom si na Šafárikovom námestí pripravilo prezentáciu dokovacej stanice mestského bikesharingu – Slovanft BAjk, ktorá v týchto dňoch spúšťa testovaciu fázu. Verejnosť si tak už bude môcť vyskúšať túto službu a za uvádzacie ceny sa pobicyklovať po meste. Súčasťou bude program, v rámci ktorého si budú môcť záujemcovia „vybicyklovať“ cukrovú vatu.

Hudba aj hry

Pre milovníkov klasickej hudby bude pripravené pódium VIVA ULICA a KLASIKA nachádzajúci sa na netradičnom mieste – na električkovej zástavke. Na oboch pódiách vystúpia umelci ako akordeonista Tomáš Valíček, gitarista Dávid Bílek, dychový kvintet What about brasstime, gitarové duo Guittaritos, Mucha Quartet, duo Laura & Jozef, Violette Quartet, The Classical Songs a Delicates Trio.

Pre deti a najmenších bude pripravená detská zóna HRAVÉ MI/E/STO, kde sa o zábavu postará dvojica Paci Pac, divadelné predstavenie si pre deti pripraví Teátro Neline a vystúpi aj známa televízna dvojica Elá Hop a spolu s ich Divadlom Pikim. Pre deti budú pripravené aj rôzne workshopy ako bublinový workshop Mr. Bubblle, výroba kvetov, žabiek, makiet Bratislavského hradu alebo hudobné workshopy a mnoho ďalšieho.

Lúčenie s letom 9. septembra preruší električkovú dopravu na Štúrovej a v Petržalke.

Niečo pre športovcov

Pre športových nadšencov bude pripravená športová zóna ExtremeGang, kde si návštevníci môžu vychutnať vystúpenia Biketrialu, francúzskej disciplíny LE PARKOUR, Scooter, Unicycle alebo vystúpenie Mototrialu.

Ako čerešnička na torte bude na trase z Petržalky zo zástavky Jungmanova – Umelka premávať hudobná električka, kde vystúpi akordeonistka Marina LAZIĆ a verklikár Ivan Gontko.

Podujatie Rozlúčka s letom bude tento rok jedinečná práve v tom, že sa bude niesť v duchu osláv, kde spolu s návštevníkmi oslávime 15 rokov Bratislavského kultúrneho a informačného strediska a zároveň 25 rokov hlavného mesta Bratislavy.

Rozlúčka s letom 2017
6
Galéria
Foto: Marek Velček / Zdroj: Bratislava - Magistrát
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM