Tlačové správy

Dúbravka obnovila ďalšie detské ihrisko, otvorí ho hrou

Po obnove detského ihriska na Valachovej, úprave ihriska na Galbavého či pri lekárni na Nejedlého sa mestská časť Bratislava – Dúbravka pustila do premeny ihriska na Ožvoldíkovej.

Ilustračný obrázok k článku Dúbravka obnovila ďalšie detské ihrisko, otvorí ho hrou
Foto: Michal Machala

Často využívané ihrisko v blízkosti Základnej školy Pri kríži roky postupne starlo, herné prvky boli zničené, opotrebované.

„Mestská časť má skoro 30 ihrísk s hernými prvkami, mnohé však potrebujú opravy, modernizáciu, snažíme sa ich obnovovať postupne a systematicky tak, aby v každom obvode Dúbravky bolo jedno obnovené väčšie ihrisko pre bezpečnú hru detí,“ hovorí starosta Dúbravky Martin Zaťovič. Dodáva, že mestská časť bude v obnove ihrísk a športovísk pokračovať aj budúci rok. V pláne je napríklad výmena veľkej preliezačky na najvyťaženejšom detskom ihrisku v Parku Pekníkova.

Teraz mestská časť Bratislava-Dúbravka dokončila obnovu, výmenu a doplnenie nových hracích prvkov na ihrisku Ožvoldíkova. Vedenie Dúbravky ho plánuje odovzdať tým, ktorí ho využijú najviac – deťom. Otvorenie tak nebude formalitou, ale bude veselé, detské a živé. Mestská časť Bratislava Dúbravka organizuje tak 7. júla otvorenie ihriska spojené s hrou, hudbou i hľadaním toho naj mena pre toto detské ihrisko.

Všetko sa to začne 7. júla o 15tej. Na programe bude prehliadka a hranie sa na nových hracích prvkoch, hravé otvorenie, vystúpenie na ľudovú aj modernú nôtu od malých veľkých tanečníkov z Materskej školy Ožvoldíkova a možno aj spev odvážlivcov z Materskej školy Cabanova.

Nebude chýbať štafetová hra s názvom Vyhraj sa a vyhraj na vynovenom ihrisku, zábava a prekvapenia.

O domácke pohostenie sa postará dúbravská Naša Pekáreň.

Srdečne pozývame

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM