Tlačové správy

Dúbravskí poslanci schválili rozpočet

Posledné tohtoročné zasadnutie dúbravských poslancov sa venovalo najmä rozpočtu mestskej časti. Budúci rok bude v Dúbravke o rekonštrukciách a opravách.

Ilustračný obrázok k článku Dúbravskí poslanci schválili rozpočet
Zdroj: Dnes24.sk

Rekonštruovať, obnovovať často aj zachraňovať. Činnosť a aj rozpočet mestskej časti sa točí okolo nevyhnutných opráv. Na poslednom tohtoročnom zastupiteľstve schválil dúbravskí poslanci rozpočet mestskej časti na budúci rok s výhľadom na ďalšie dva.

Najväčšou plánovanou investíciou mestskej časti v budúcom roku je rekonštrukcia materskej školy na Fedákovej ulici, kde má vzniknúť štvortriedna materská škola s 96 miestami. Mestská časť na rok 2017 vyčlenila na tento účel sumu 800-tisíc eur z rezervného fondu.

Knižnica aj strecha

Ďalšie väčšie plánované rekonštrukcie by sa mali týkať prestavby a projektových dokumentácií pre Dom kultúry Dúbravka, rekonštrukcie havarijného stavu strechy na budove miestneho úradu na Žatevnej ulici, opráv miestnej knižnice a školských budov. V budúcom roku chce mestská časť pokračovať aj s obnovou detských ihrísk.

Pokračovať má Dúbravka aj v riešení parkovania. Na nové parkovacie miesta vyčlenila mestská časť 100-tisíc eur, vzniknúť by malo viac než sto miest.

Rekonštrukcie

„Dva roky rekonštruujeme Dúbravku, osem rokov tu bola nečinnosť,“ hodnotil miestny a mestský poslanec Juraj Káčer. „Tak rád by som robil rozvoj mestskej časti, staval parky, robil ihriská, no pokiaľ mamička nebude mať kam dať dieťa do škôlky, nebudeme chodiť po dobrom chodníku, nedá sa.“ Poslanec upozorňoval na celkové poddimenzované financovanie samosprávy.

Nevyhnutná rekonštrukcia sa týka aj Domu kultúry Dúbravka. „Realizujú sa havarijne stavy,“ komentoval poslanec Maroš Repík, predseda kultúrnej komisie.

Na nebezpečné prvky v Dome kultúrny upozornili napríklad hasiči. Ak má kultúrny dom fungovať, musia prejsť nápravou. „Kľúčová je rekonštrukcia Domu kultúry Dúbravka, aby sme stále neinvestovali veľa peňazí do prevádzky energeticky náročných budov,“ dodal poslanec Libor Gula.

S kultúrou súvisí aj jediná zmena v návrhu rozpočtu, ktorú dúbravskí poslanci schválili. Na návrh poslancov Maroša Repíka a Miroslava Sedláka vyčlenila mestská časť päťtisíc eur z rezervného fondu na dotácie, ktoré prideľuje komisia kultúry.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM