Tlačové správy

Európa hlasuje za najkrajšiu Vianočnú električku 2018. Zahlasujte aj vy za bratislavskú!

Počas adventných víkendov vypravujú dopravné podniky a múzeá v Európe slávnostne vyzdobené vianočné električky. Ktorá z nich je podľa vás najkrajšia?

Ilustračný obrázok k článku Európa hlasuje za najkrajšiu Vianočnú električku 2018. Zahlasujte aj vy za bratislavskú!
7
Galéria
Zdroj: TASR

K adventnému obdobiu v Bratislave už neodmysliteľne patrí aj rozprávkovo vyzdobená vianočná električka. Rovnako ako aj v Čechách, Maďarsku, Rakúsku, Nemecku, Poľsku či Švajčiarsku. V ktorom z tých miest jazdí najkrajšia vianočná električka?

Najkrajšia električka

Počas adventných víkendov vypravujú dopravné podniky a múzeá slávnostne vyzdobené vianočné električky, historické skvosty, v ktorých cestujúcim spríjemňuje jazdu živá hudba. Každý rok sú vianočne vyzdobené a za jazdu cestujúci neplatia.

Bratislavčania aj návštevníci mesta si až do konca decembra (okrem 24. a 25. decembra) užijú slávnostnú jazdu v električke typu T6A5 z roku 1991, ktorá tento rok stvárňuje biblický príbeh narodenia Ježiška. Exteriér vozidla pripomína synonymum Vianoc – mesto Betlehem, kde sa narodil Ježiš Kristus. V zadnej časti interiéru vozidla sú jasličky s postavami svätej rodiny – Ježiša, Márie a Jozefa, troch mudrcov z Východu, ktorí sa prišli malému Ježiškovi pokloniť a priniesť mu dary s anjelmi, pastiermi a zvieratkami.

Na osvetlenie električky sa tento rok použilo 30 svetelných reťazí v celkovej dĺžke 672 metrov, električku tak rozžiarilo 2680 svetielok, z toho v interiéri vozidla ako hviezdne nebo.

Hlasujte!

Dopravný magazín MHD86.cz aj tento rok zostavil galériu vianočných električiek a vy môžete rozhodnúť o najkrajšej z nich. Ak ste presvedčení, že bratislavská vianočná električka je najkrajšia spomedzi všetkých, ktoré sú do súťaže zaradené, hlasujte TU.

Bratislavská vianočná električka je zatiaľ na treťom mieste. Električky, ktoré bojujú o titul Najkrajšia vianočná električka 2018, nájdete nižšie v galérii.

Najkrajšia električka Európy 2018
20
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM