Tlačové správy

Ohlásiť pobyt sa dá už aj v Dúbravke

Ohlasovňa pobytu je na úrade v budove na Žatevnej 4.

Ilustračný obrázok k článku Ohlásiť pobyt sa dá už aj v Dúbravke
Zdroj: TASR

Dúbravka má svoju ohlasovňu pobytov. Za prihlásením trvalého či prechodného pobytu tak už ľudia nemusia chodiť nikam ďaleko, všetko sa dá vybaviť na miestnom úrade v budove na Žatevnej 4 v čase úradných hodín, čiže v pondelok, stredu a vo štvrtok.

Okrem ohlásenia trvalého či prechodného pobytu v mestskej časti sa dá pobyt aj zrušiť, odhlásiť sa z pobytu v zahraničí či pobyt potvrdiť.

Na vybavenie trvalého pobytu je potrebný platný občiansky preukaz alebo potvrdenie o občianskom preukaze, platný cestovný doklad Slovenskej republiky alebo osvedčenie o štátnom občianstve SR nie staršie ako šesť mesiacov, ak ide o návrat z cudziny a ak ide o dieťa mladšie ako 18 rokov, rodný list a prítomnosť zákonného zástupcu s platným občianskym preukazom.

Nutný je aj originál výpisu z listu vlastníctva alebo Rozhodnutie o povolení vkladu. Ďalšie doklady sú potrebné, ak sa zmenil rodinný stav, čiže pri svadbe alebo rozvode.

V prípade, že pri nahlasovaní trvalého pobytu nejde o vlastníka alebo spoluvlastníka alebo o manžela, manželku či nezaopatrené dieťa, je potrebné priniesť aj písomné potvrdenie o súhlase s prihlásením občana na trvalý pobyt. Ide o potvrdenie, ktoré musí mať osvedčené podpisy všetkých vlastníkov či spoluvlastníkov nehnuteľnosti, prípadne vlastníci môžu dať súhlas priamo na ohlasovni pobytov.

Všetky doklady sa predkladajú v origináloch, slúžia len k nahliadnutiu. Správny poplatok za potvrdenie či oznámenie pobytu je 5 eur.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM