HLASUJTE: Využívate bratislavský bikesharing aj za nových podmienok?

V Bratislave sa od apríla jazdí po novom. Bikesharing Slovnaft BAjk zaviedol nový cenník pre cyklistickú sezónu 2019. Neodradili vás zvýšené sumy od požičiavania bicykla?

Ilustračný obrázok k článku HLASUJTE: Využívate bratislavský bikesharing aj za nových podmienok?
12
Galéria
Foto: Katarína Winklerová / Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Bicyklovaniu za 1 euro je koniec. Nová sezóna bratislavského bikesharingu priniesla aj nové ceny. Za ne by mali užívatelia získať väčší počet bicyklov v meste a tiež sľúbenú mobilnú aplikáciu. Neodradilo vás to od požičiavania žltých bicyklov? (Hlasovanie nájdete na konci článku.)

Ročný a mesačný program

V novej cyklistickej sezóne si môžu užívatelia vybrať niektorý z troch základných programov, podľa toho, ako často bikesharing využívajú. Pre obyvateľov hlavného mesta, ktorí Slovnaft BAjk využívajú ako doplňujúcu formu prepravy k verejnej alebo individuálnej doprave, je najvhodnejší program KLASIK. Ročný vyjde užívateľa na 29,40 eur, mesačný stojí 9 eur.

Oba programy zahŕňajú neobmedzený počet jázd do 30 minút a kredit v hodnote 0,6 eur. Jazdy dlhšie ako pol hodinu sú spoplatnené sumou 12 centov za každých ukončených 6 minút jazdy a odpočítavajú sa z kreditu. Ten je po vyčerpaní potrebné dobiť.

Denný program

Užívateľom a turistom, ktorí využívajú Slovnaft BAjk jednorazovo, sa najviac oplatí denný program za 6 eur. V tomto prípade je potrebné kúpiť si PIN kód, ktorý bude platný 24 hodín. Pri jednorazovom programe je tiež potrebné počítať so zablokovaním depozitu v hodnote 70 eur.

Užívatelia majú v cene neobmedzený počet jázd v celkovom čase 12 hodín, následne bude využívanie bicyklov spoplatnené sumou 12 centov za každých ukončených šesť minúť jazdy. Suma sa odpočíta sa z depozitu, jeho nespotrebovaná časť sa vráti užívateľovi na účet.

Pre cyklofanatikov

Ak využívate bikesharingu často a pravidelne, najviac sa vám oplatí investovať do programu PREMIUM, ktorý za 38,40 eur. Ten kryje jazdy do 60 minút a zahŕňa kredit v hodnote 2,40 eur. Poplatky pri prekročení limitu jazdy nad 60 minút sú rovnaké ako pri ostatných programoch.

Slovnaft BAjk pri príprave novej ponuky myslel aj na študentov, učiteľov a mladých ľudí. Držitelia kariet ISIC, ITIC a EURO26 budú môcť využiť zľavu na ročný program a požičiavať si žlté bicykle už za cenu 19,20 eur.

Spustenie bikesharingu - Slovnaft BAjk
12
Galéria
Zdroj: TASR

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM