Tlačové správy

Letničky pre rozkvitnutú Dúbravku

Po vlaňajšom úspešnom rozdávaní cibuliek tulipánov a pri jarnom pohľade na rozkvitnutú tulipánovú Dúbravku, chce starosta Dúbravky pokračovať v skrášľovaní mestskej časti letničkami.

Ilustračný obrázok k článku Letničky pre rozkvitnutú Dúbravku
Zdroj: Dnes24.sk

Už v čase Flóry bývala Bratislava plná kvetov. Starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý sa vrátil k tejto tradícii pred šiestimi rokmi a každý rok rozdával tisíc letničiek. Akcia inšpirovala aj starostu Dúbravky Martina Zaťoviča a krajského poslanca Juraja Káčera, letničky sa budú preto rozdávať aj v Dúbravke.

„Letničky sú našim osobným darom Dúbravčanom a dostanete ich bezplatne. Nie však zadarmo. Vaším príspevkom bude ich vysadenie v predzáhradkách a na balkónoch,“ priblížil podujatie starosta Martin Zaťovič. „Zároveň budem vďačný každému, kto mi pošle fotografi pri vysadených letničkách mailom alebo cez facebook.

Sadenie kvetov nie len skrášľuje okolie a robí ho farebnejším, ale zároveň zapája ľudí do zveľaďovania svojho domova.

Letničky sa budú dať prevziať v sobotu sobotu 27. mája 2017 od 9.00 do 10.30 OD Dom služieb M. Schneidera-Trnavského od 11.00 do 12.30 OD Saratov na Saratovskej.

Prosím, rešpektujte, že pre jednu osobu, ktorá príde, je jedno plató so 6 kvietkami. Ak by sa vám kvietky náhodou neušli, zapíšeme si Vás a kvietky Vám doručíme. Ďakujeme, že robíte naše okolie krajším. Teším sa na stretnutie.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM