Tlačové správy

Leto v Dúbravke v znamení rekonštrukcii

Rekonštrukcia kúpeľní a toaliet, výmena podláh, premena celej budovy. Mestská časť Bratislava Dúbravka využíva letné prázdniny na opravy a práce v budovách svojich materských a základných škôl. V školských budovách sa chystá alebo už prebieha veľké upratovanie a príprava na nový školský rok.

Ilustračný obrázok k článku Leto v Dúbravke v znamení rekonštrukcii
Zdroj: TASR

Počas júla obnovila mestská časť kúpeľne v Materskej škole Pri kríži. Už 1. augusta sa do materskej školy vrátili deti, kde ich čakali zrekonštruované kúpeľne. Okrem toho sa pracovalo na podlahe v Materskej škole Galbavého, v troch základných školách sa dokončuje výmena linolea. Aktuálne prebieha obnova kúpeľní v Materskej škole Sekurisova.

Najväčšia rekonštrukcia súvisí s prípravou novej materskej školy na Fedákovej. Nová materská škola vznikla prestavbou a rekonštrukciou chátrajúceho objektu. Obnova sa začala v novembri minulého roku a trvala do júna. Počas leta prebehlo ešte zariaďovanie objektu. Budova slúžila v minulosti ako detské jasle. Bývalé vedenie Dúbravky ukončilo prevádzku súkromných jaslí v roku 2009 s dôvodom, že v objekte bude fungovať zariadenie pre seniorov. Tento prísľub však ostal len na papieri a budova odvtedy chátrala. V časti fungoval ešte dlhšie bytový podnik. „Otvorenie a riešenie nedostatku miest v materských školách v Dúbravke som si dal za jednu zo svojich priorít,“ hovorí starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Rekonštrukciu niekdajšej budovy bytového podniku na Fedákovej financovala mestská časť zo svojho rozpočtu. Vyčlenila na to sumu 720-tisíc eur a ešte 80-tisíc eur potrebných na vybavenie kuchyne. Otvorením pribudne Dúbravke nová štvortriedna materská škola s kapacitou 92 detí. V septembri tak bude mať mestská časť spolu 44 tried v jedenástich materských školách. Na nový školský rok sa prihlásilo do materských škôl 447 detí, prijatých bolo 356 detí. Pričom sa mestskej časti podarilo prijať všetky dúbravské deti, ktoré do konca augusta tohto roku dovŕšia tri roky.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM