Tlačové správy

Osvetlenie v hlavnom meste prejde rozsiahlou kontrolou

Bratislavský magistrát skontroluje osvetlenie v meste. Koncom tohto roka totiž vyprší 20 rokov trvajúca zmluva na dodávku komplexnej služby správy verejného osvetlenia, ktorú má samospráva uzatvorenú so spoločnosťou Siemens.

Ilustračný obrázok k článku Osvetlenie v hlavnom meste prejde rozsiahlou kontrolou
Zdroj: Mesto Prešov

Mesto už začalo s prípravou nového verejného obstarávania a objednalo si analýzu mestského osvetlenia. O udalosti informovala Katarína Kohútiková z magistrátu hlavného mesta.

Samotné analyzovanie bude prebiehať do júla tohto roka a jeho cena predstavuje 105.000 eur bez DPH. „Výstupy z analýzy budú slúžiť ako podklad k ďalšiemu pokračovaniu prípravy a tvorby zadania pre verejné obstarávanie na dodávku komplexnej služby správy moderného verejného osvetlenia,“ priblížila Kohútiková.

V rámci projektových prác sa zrealizuje analýza stavu dokumentácie, prevádzkového modelu, technického stavu i kvalitatívnych požiadaviek osvetlenia. Mesto tvrdí, že jeho záujmom je čo najtransparen­tnejšie a najlacnejšie obstaranie dlhodobého dodávateľa moderného verejného osvetlenia v Bratislave.

Na štvrtkovom mestskom zastupiteľstve bolo prijaté uznesenie, v ktorom poslanci žiadajú primátora, aby na júnovom zasadnutí predložil materiál s informáciou o aktuálnom stave procesu výberu nového prevádzkovateľa verejného osvetlenia a o tom, či bola preverená alternatíva, že správu a prevádzku verejného osvetlenia bude v Bratislave zabezpečovať priamo hlavné mesto alebo jednotlivé mestské časti.

Prečítajte si tiež: Primátor musí informovať o stave výberu nového prevádzkovateľa verejného osvetlenia v Bratislave

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM