Tlačové správy

Starosta Dúbravky bude s ľuďmi debatovať na problematických miestach

Neformálna debata so starostom bude v apríli v teréne. V prípade priaznivého počasia je naplánovaná na 7. apríl.

Ilustračný obrázok k článku Starosta Dúbravky bude s ľuďmi debatovať na problematických miestach
Zdroj: Dnes24.sk

„Nebudem čakať, kto príde, prídem ja, vypočujem a ak to bude možné, podám pomocnú ruku,“ hovorí starosta Dúbravky Martin Zaťovič o najbližšej debate s obyvateľmi mestskej časti.

Neformálne debaty pod názvom Na slovíčko začal organizovať na jar minulého roku, stretnutia prebiehali vždy v niektorej z dúbravských kaviarní či reštaurácií. Diskutovalo sa pri minerálke a čaji. So začiatkom jari chce prísť starosta Dúbravky von za ľuďmi. Najbližšie aprílové Na slovíčko tak bude v teréne už 7. apríla od 17.00, zámerne na miestach, odkiaľ chodia podnety obyvateľov.

Ihriská

O piatej popoludní sa začne debatou a obhliadkou ihriska na Ožvoldíkovej pred Základnou školou Pri kríži, ktoré už roky chátra a nutne potrebuje obnovu. Po stretnutí s tunajšími rodičmi a obyvateľmi z okolia sa pôjde okolo OC Saratov, keďže okolie obchodného domu bolo aj témou poslednej debaty Na slovíčko, a vedenie mestskej časti prejde až k ihrisku pri Zdravotnom stredisku Saratovská pri lekárni. Aktívni rodičia detí, ktoré tu trávia čas, oslovili totiž mestskú časť v súvislosti obnovou a plánmi na ihrisku.

Keďže témou stretnutia s obyvateľmi budú vzhľadom na zvolené lokality najmä ihriská, príde aj odborná pracovníčka z úradu, ktorá sa touto problematikou v Dúbravke zaoberá. Riešiť sa však samozrejme nebudú iba ihriská, ale aj akékoľvek iné podnety obyvateľov či problémy danej lokality.

Spisovanie, riešenie

Mestská časť Bratislava Dúbravka podnety od obyvateľov spisuje, informuje o riešeniach, venuje im pravidelnú rubriku v Dúbravských novinách. Mnohé pripomienky spadajú totiž napríklad do kompetencie magistrátu alebo iných inštitúcií. Na stretnutia starosta pozýva aj miestnych poslancov, ktorí sa v prípade záujmu môžu zúčastniť a pridať sa k debate.

Stretnutiami s obyvateľmi chce dúbravský starosta podporiť otvorenú komunikáciu s verejnosťou, ktorá na úrade chýbala. Od svojho nástupu zriadil preto stránku mestskej časti na sociálnej sieti, podujatia pre obyvateľov a zvoláva zasadnutia miestneho zastupiteľstva v popoludňajších hodinách, ktoré sú vysielané online. Týmto chce starosta umožniť občanom, aby lepšie spoznali názory nimi zvolených poslancov.

Event na Facebooku: https://www.facebook.com/…69823068310/

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM