Samospráva Rôzne

ÚLET opňť v Dúbravke.

Umelecký letný tábor sa koná už po desiaty raz.

Ilustračný obrázok k článku ÚLET opňť v Dúbravke.
Zdroj: Dnes24.sk

Prvý deväťtýždňový „Úlet“ prebehol v roku 2002 v Dúbravskom ateliéri n Bazovského ulici (dnes Denné centrum seniorov). „Od počiatku sa dielne zaoberali hlavne umeleckými remeslami,“ hovorí zakladateľ tábora Ľubo Navrátil a dodáva, že „duch moderny zavial v ateliéri s príchodom Zuzky Brliťovej o rok neskôr. To znamená, že okrem klasických postupov ako keramika, kože, drevo, drôt a čiernobiela fotogfafia sme začali používať moderné techniky ako akryl, servítkovanie, umelecké pretváranie druhotných surovín a pod.“

Aj keď sa činnosť Dúbravského ateliéru na čas prerušila, s príchodom nového vedenia obce sa pred troma rokmi obnovila vrátane organizovania Letných umeleckých táborov pre najmenšie deti v Komunitnom centre na Bazovského 6. „Umelecké remeslo sme zrovnoprávnili s modernou a dnes si deti popri pletení košíkov a výrobe drôtených šperkov vyrábajú vlastnoručne dizajnované tričká, servítkujú, lejú mydielka a sviečky, maľujú modernými i klasickými technikami, sypú pieskové mandaly a získavajú vedomosti o histórii svojho okolia,“ upresňuje Ľubo Navrátil.

Umeleckú a remeselnú činnosť od začiatku podporujú dúbravskí miestni, mestskí i župní poslanci, vedenie obce i Bratislavský samosprávny kraj. Za desať rokov jestvovania ateliéru sa v umeleckých letných táboroch vystriedalo takmer 1500 detí.

ULET
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie