Tlačové správy

V Dúbravke bude viať tibetská vlajka

Medzinárodná akcia Vlajka pre Tibet už 10. marca. Tretí rok sa pridáva aj Dúbravka

Ilustračný obrázok k článku V Dúbravke bude viať tibetská vlajka
Zdroj: Dnes24.sk

Upozorniť na porušovanie ľudských práv vyvesením tibetskej vlajky v deň 58. výročia tibetského národného povstania proti okupácii Čínou – 10. marca 2017. Taký je cieľ medzinárodnej kampane Vlajka pre Tibet.

Mestská časť Bratislava Dúbravka sa pripája už tretí rok. Tibetskú vlajku vztýči 10. marca na budove miestneho úradu na Žatevnej 2.

Starosta Dúbravky Martin Zaťovič hovorí, že do kampane sa mestská časť pridala, aby symbolicky vyjadrila solidaritu s Tibetom. Celosvetová akcia prebieha od polovice 90. rokov, vznikla v západnej Európe s úmyslom upriamiť pozornosť verejnosti na dlhodobé porušovanie ľudských práv v Tibete. Slovensko sa pripája od roku 2010.

Na Slovensku akciu organizuje mimovládna organizácia Tibetská asociácia. Cez stránku www.vlajkapretibet.sk sa môžu zapojiť samosprávy, jednotlivci aj právnické osoby – každý kto chce podporiť Tibeťanov v boji za ich ľudské práva. Minulý rok tak spravilo viac ako 200 jednotlivcov a 10 samospráv.

Tibetská vlajka zobrazuje slnko ako radosť zo slobody. Od roku 1959 je v Čínskej ľudovej republike vrátane Tibetskej autonómnej oblasti zakázaná.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM