Kultúra

V Dúbravke ožijú lesné tajomstvá. Chystá sa výstava Land Art

Majster lesných diel, tvorca tajomných tvarov, objektov, záhad. Jaroslav Beliš umeleckým menom Bello.

Ilustračný obrázok k článku V Dúbravke ožijú lesné tajomstvá. Chystá sa výstava Land Art
Zdroj: Dnes24.sk

V Dúbravke zaujal v zime veľkým lesným dielom. Tmavé škvrny na bielom snehu v dúbravskom lese sa objavili počas zimy na sociálnej sieti, spolu s otázkou, ako si tento úkaz vysvetliť. Odpovede boli rôzne. Od návštevy Muldera a Skullyovej cez záhadu Blair Witch po hľadanie rigoróznej práce Andrej Danka.

Za všetkým stál tvorca Land Artu Jaroslav Beliš. Odvtedy pribudli ďalšie diela, záhady, prebehli stretnutia, vznikol nápad výstavy a predstavenia Land Artu a rozmanitých diel tvorcu verejnosti.

Výstavu Jaroslava Beliša pripravuje Dúbravské múzeum, v spolupráci s Dúbravskými novinami plánujú vernisáž. Prebehne pri príležitosti Dňa Zeme 30. apríla o 17tej v galérii Domu kultúry Dúbravka.

Tvorca na vernisáž pozval aj hudobných hostí. Do Dúbravky zavíta charizmatická Miriam Kaiser, skladateľka, speváčka a huslistka, ktorá svoj nový album Tanec strún predstavila na jeseň spolu s českou hudobníčkou a speváčkou Ivou Bittovou. Pozvanie prijal aj hudobník Peter Javorský vystupujúci pod menom Javor Divotvor.

Na vernisáži v galérii kultúrneho domu tak bude rytmicky, spevovo, umelecky… Hosťom sa prihovorí aj majster slova Daniel Pastirčák, slovenský básnik, esejista, výtvarník a kazateľ.

Vstup je voľný, srdečne pozývame.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
======= >>>>>>> c6e424c361d8f27037ade60c6234148f30c95479