Krimi Krimi

V Dúbravke zrazila električka mladú ženu na priechode pre chodcov

Vo štvrtok večer zrazila električka ženu, ktorá prechádzala cez prechod pre chodcov na červenú. Polícia vyzvala ľudí na rešpektovanie električky v prednosti v jazde.

Ilustračný obrázok k článku V Dúbravke zrazila električka mladú ženu na priechode pre chodcov
Zdroj: Dnes24.sk

Podľa doterajších informácií došlo vo štvrtok (05.05.2016) krátko pred 20.45 hod na ulici Saratovská k zrážke električky a 22-ročnej chodkyne, ktorá v čase príchodu električky prechádzala cez svetelne riadený priechod pre chodcov na červený signál STOJ. Vodič už zrážke nedokázal zabrániť.

Chodkyňa utrpela ťažké zranenia s ktorými bola prevezená na ošetrenie do jednej z Bratislavských nemocníc. Alkohol bol vykonanou dychovou skúškou u vodiča električky vylúčený. „Presné príčiny ako aj okolnosti za akých k nehode došlo sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania,“ uviedol Michal Szeif, hovorca KR PZ.

Podľa neoficiálnych informácií mala dotyčná žena barle a údajne nestihla prejsť na zelenú pre chodcov.

Krátky interval pre chodcov

Obyvatelia Dúbravky namietajú proti krátkemu intervalu zelenej pre chodcov na viacerých miestach, nevynímajúc i miesto štvrtkovej nehody. Problém je prejsť na zelenú pre chodcov cez všetky pruhy i električkové koľaje.

Chodci musia byť obozretní aj pri „svojej“ zelenej, keďže platí prednosť električky a mnohokrát sa teda stane, že cez cestu má síce chodec zelenú, cez koľajnice však semafor pre chodcov svieti na červeno. V tomto prípade zostáva často stáť viacero ľudí na úzkom ostrovčeku, kde im za chrbtom idú autá a z druhej strany v tesnej blízkosti prichádza električka.

Električka má prednosť

Krajský dopravný inšpektorát v tejto súvislosti apeluje na chodcov ako aj všetkých účastníkov cestnej premávky, že od 1. novembra 2011 je platná novela zákona o cestnej premávke, ktorá ukladá povinnosť chodcom umožniť plynulý prejazd električiek na semaformi neriadených priechodoch pre chodcov.

Električka má na takýchto priechodoch pre chodcov prednosť. „Chodcov vyzývame aby rešpektovali novelu zákona o cestnej premávke, ktorá jednoznačne definuje prednosť električky na priechodoch,“ uviedol hovorca KR PZ..

Čítajte aj: Cyklistika v Bratislave? Mnohí motoristi cyklopruhy ignorujú

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM