Tlačové správy

Verejne o výstavbe – stretnutie obyvateľov

Vedenie mestskej časti Bratislava Dúbravka po dohode s obyvateľmi danej oblasti organizuje zajtra, čiže v piatok 24. marca verejné stretnutie na tému výstavby náhradných nájomných bytov v lokalite Pri kríži.

Ilustračný obrázok k článku Verejne o výstavbe – stretnutie obyvateľov
Zdroj: Dnes24.sk

Starosta mestskej časti Bratislava – Dúbravka Martin Zaťovič pozval aj primátora Iva Nesrovnala. Účasť primátor zatiaľ nepotvrdil a ani nevyvrátil.

Stretnutie 24. marca priamo na pozemku, kde sa má stavať, sa začína o 17tej. Účasť prisľúbilo vedenie mestskej časti, pozvaní sú aj miestni poslanci a všetci Dúbravčania. Vítaná je aj účasť médií.

Hlavné mesto bez upozornenia mestskej časti Bratislava Dúbravka a obyvateľov, ktorí parkujú pozemku, začalo v utorok 21. marca vytyčovať stavenisko v lokalite Pri kríži. Na svojom webe hlavné mesto oznámilo odovzdávanie pozemku zhotoviteľovi – spoločnosti Metrostav Slovakia a.s.

Hlavné mesto spustilo práce na pozemku, napriek tomu, že mestskí poslanci 18. februára na mestskom zastupiteľstve odhlasovali, aby sa pozemky, na ktorých sa majú náhradné byty stavať, zverili mestskej časti Bratislava-Dúbravka.

S prácami na pozemku začalo hlavné mesto bez upozornenia obyvateľov, ktorí na pozemku parkujú. Práce spustili aj napriek tomu, že sa na pozemku výstavby nachádzajú dreviny, na ktoré nemá stavebník právoplatné výrubové povolenie.

V súvislosti so začatím prác a oplotením pozemku na ulici Pri kríži, čo zhoršilo možnosť parkovania pre obyvateľov zo širokého okolia, začal starosta Martin Zaťovič okamžite rokovať s potravinami Terno na Homolovej ulici o možnosti parkovania za rampou. Potraviny vyšli Dúbravke v ústrety, obyvatelia môžu svoje auto zaparkovať aj sem po otvorení rampy – maximálne však len do 7.00 (ráno), kedy sa rampa opäť zatvorí.

Mestský a miestny poslanec Juraj Káčer v súvislosti s výstavbou podal podnet na preskúmanie zákonnosti rozhodnutia Okresného úradu v Bratislave. Územné rozhodnutie a potvrdené stavebné povolenie týmto úradom nie sú podľa neho v súlade. „Minimálne do obdobia, kým sa vyrieši konanie v zmysle tohto podnetu, sa mal primátor zdržať akejkoľvek aktivity,“ hovorí poslanec Káčer.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM