Tlačové správy

Vlajka Tibetu v Dúbravke

Upozorniť na porušovanie ľudských práv vyvesením tibetskej vlajky v deň 59. výročia tibetského národného povstania proti okupácii Čínou – 10. marca 2018. Taký je cieľ medzinárodnej kampane Vlajka pre Tibet.

Ilustračný obrázok k článku Vlajka Tibetu v Dúbravke
Zdroj: Dnes24.sk

Mestská časť Bratislava Dúbravka sa pripája už štvrtá rok. Tibetskú vlajku vztýči na budove miestneho úradu na Žatevnej 2.

Starosta Dúbravky Martin Zaťovič hovorí, že do kampane sa mestská časť pridala, aby symbolicky vyjadrila solidaritu s Tibetom. Celosvetová akcia prebieha od polovice 90. rokov, vznikla v západnej Európe s úmyslom upriamiť pozornosť verejnosti na dlhodobé porušovanie ľudských práv v Tibete. Slovensko sa pripája od roku 2010.

Na Slovensku akciu organizuje mimovládna organizácia Tibetská asociácia. Minulý rok sa na Slovensku zapojilo viac ako 170 jednotlivcov a 8 samospráv, v Českej republike to bolo 759 samospráv a v Nemecku sa do kampane zapojilo viac ako 1200. Tibetská vlajka zobrazuje slnko ako radosť zo slobody. Od roku 1959 je v Čínskej ľudovej republike vrátane Tibetskej autonómnej oblasti zakázaná.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM