Kam v Bratislave zadarmo: Spoznajte peruánsku kuchyňu alebo si vychutnajte dobroty

Počas pracovného týždňa sa vám budú zbiehať slinky na Street food parku, spoznáte peruánsku kuchyňu i dozviete sa niečo o zdravej výžive.

Ilustračný obrázok k článku Kam v Bratislave zadarmo: Spoznajte peruánsku kuchyňu alebo si vychutnajte dobroty
15
Galéria
Zdroj: Street Food Park , TASR

Mesiac frankofónie 2019

Dokumentárny film režiséra Bruna Sauvarda poskytuje divákom rebelský pohľad na svet vína. Všade vo Francúzsku, najmä v regióne Occitanie, sa veselí vinári pustili do výroby nevšedného vína. Presne takého, aké ho majú radi – prirodzené, nezrelé, nezávislé a plné emócií.

pondelok / 18:30 hod. / Francúzsky inštitút na Slovensku, Sedlárska 7

Fotopondelok

Fotopondelkové stretnutia fotografov a priaznivcov fotografie sú živými tematicky zameranými vstupmi, počas ktorých fotografi rôznych žánrov a zamerania predstavia svoju aktuálnu tvorbu.

Marcový Fotopondelok bude venovaný fotografickej knižnej kultúre viedenskej nezávislej platformy Reflektor a téme tela v súčasnej fotografii.

pondelok / 19:00 hod. / SNG

Ukážkové hodiny tréningu pamäti

Na tréning pamäti nie je nikdy neskoro. Nenechajte si ujsť ukážkové hodiny, na ktorých nebude chýbať lektorka Lucia Kloknerová. Registrácia je nutná na vitalitamozgu@mestskakniznica.sk.

utorok – streda / 10:00 – 11:30 hod. / Mestská knižnica v Bratislave – Úsek krásnej a cudzojazyčnej literatúry

Moravania bez hraníc

Programy Moravania bez hraníc už niekoľko rokov ukazujú hudbou, spevom a tancom, ako blízko majú k sebe slovenská a moravská kultúra, predovšetkým ľudové umenie. Predstavia sa folklórne súbory zo západného Slovenska a blízkych regiónov Moravy.

utorok / 16:30 hod. / Dom kultúry Ružinov

Záhorie v čase Veľkej Moravy

Nenechajte si ujsť stretnutie s históriou. Archeológ Vladimír Turčan bude rozprávať o osídlení Záhoria v 9. storočí.

utorok / 18:00 hod. / Galéria Mestského centra kultúry Malacky

Jubilanti Ružinova

MČ Bratislava – Ružinov a Cultus Ružinov pre vás pripravili slávnostné stretnutie so seniormi pri príležitosti ich významného životného jubilea.

streda / 10:00 hod. / Dom kultúry Ružinov

Zdravá výživa pre seniorov

Praktická prednáška o základoch zdravej výživy je určená nielen seniorom. Prednáška s certifikovaným poradcom bude plná cenných rád s návodom, ako sa zdravšie stravovať.

streda / 13:00 hod. / SD Prievoz, Kaštieľska 30

SAShE v Tržnici

Veľké jarné SAShE spojí pod jednou strechou tradičné kúsky a moderné trendy zo sveta domácej rukodielnej tvorby. Opäť si môžete vynoviť jarný šatník štýlovými kúskami pre dospelých aj deti, nakúpiť prírodnú kozmetiku či skrášliť si byt originálnymi doplnkami.

Budete sa môcť nabiť energiou SAShE predajcov a vyjadriť podporu lokálnym značkám počas troch dní. Pre najmenších návštevníkov bude pripravený detský kútik, pre uvedomelých Zero Waste zóna a chýbať nebude ani obľúbený Street Food Park.

streda – piatok / od 14:00 hod. / Stará tržnica / deti do 12 rokov vstup voľný, ostatní 2 eurá

Street Food Park vol. 28

S marcovým Street Food Parkom príde aj prvý jarný deň. Organizátori vás po dvoch zimných edíciách v interiéri Starej tržnice opäť pozývajú na námestie pred budovou. Príďte si vychutnať jedlo v kruhu priateľov či rodiny.

streda – sobota / od 12:00 hod. / Námestie SNP

Varíme peruánsky

Aké je vaše obľúbené peruánske jedlo? Ak ešte žiadne, tak príďte a zažite jedinečnú atmosféru spoločného varenia podľa tradičných receptov tejto krajiny. Začnete riadnou exotikou až z Južnej Ameriky. Varením vás prevedie Marcus Vé.

piatok / 18:00 hod. / Komunitné centrum Christiana, Bagarova 20 / vstup voľný, zbierate sa len na suroviny, a to v hodnote 4 € na mieste

Ženy v poézii

Už po štvrtýkrát otvorí Goethe-Inštitút dvere najväčšej akcii Slam poézie na Slovensku pod názvom Kolízia jazykov. Už ako zvyčajne sa budete môcť inšpirovať dvomi tímami, ktoré budú reprezentovať dva rôzne jazyky.

piatok / 18:00 hod. / Goetheho inštitút / vstup voľný, rezervácie prostredníctvom e-mailu fountain.poetry@gmail.com

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Kam v Bratislave zadarmo
15
Galéria
Zdroj: SNG
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM