Kultúra

Leto na sídlisku nemusí byť nudné

Nemusí ísť o posedávanie s mobilom či tabletom, skákanie po lavičkách či nudu medzi panelákmi. Prázdniny na sídlisku sa dajú prežiť aj tvorivo, športovo, tanečne či turisticky.

Ilustračný obrázok k článku Leto na sídlisku nemusí byť nudné
Zdroj: MC Mamy mamám Šaľa

Mestská časť Bratislava Dúbravka zbiera a dáva dokopy prehľad voľnočasových prázdninových aktivít v Dúbravke. Môže ísť o tábory rôzneho druhy, aktivity, športové podujatia, divadielka či kultúrne stretnutie na sídlisku.

Je to ÚLET, pri ktorom sa neletí, ale lieta nad zemou. Spája sa s ním totiž radosť z tvorby, umenia. Dúbravský ateliér pri miestnom úrade organizuje aj tento rok pre deti letný ÚLET do sveta umenia, čiže denný umelecko-remeselný letný tábor. Prebiehať bude v Dome kultúry Dúbravka v štyroch týždňových turnusoch od 15. júla do 9. augusta.

„Kapacity tábora sú takmer naplnené,“ hovorí Ľubo Navrátil, správca Dúbravského múzea a koordinátor letného tábora. „Tábor sa zameriava na umelecko-remeselné krúžky – košikárstvo, korálky, koža, drevo, maľba, modelovanie, fotografovanie, program doplnia poznávacie prechádzky po okolí.“

Všetky organizácie, združenia, centrá, ak máte informácie alebo niečo organizujete, nenechajte si ich pre seba, posielajte ich na tlacove@dubravka.sk. Dúbravské noviny tak pripravia prehľad letných aktivít.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
======= >>>>>>> c6e424c361d8f27037ade60c6234148f30c95479